https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Przemek Strączek International Group - Śląski Jazz Club

Przemek Strączek International Group

Przemysław Strączek International Group to wybitna formacja jazzowa. W 2014 roku zespół wydał swój album White Grain of Coffee, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą.

Przemek Strączek International Group

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku (gdzie dotarł jako jedyny Europejczyk). Członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club.

Od kilku lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. W roku 2015 został laureatem Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego honorującą autorów najbardziej wartościowych dokonań artystycznych.

Często zapraszany na tourne po krajach Azji (Singapur, Tajlandia, Malezja, Chiny, Tajwan). Współpracuje z muzykami z Azji, Europy, obu Ameryk. Częsty gość na festiwalach w Londynie i we Włoszech. W 2007-2012 wydał trzy płyty autorskie – w tym niebanalnie pomyślaną Evans (2012), zawierającą opracowania tematów Billa Evansa na duet gitarowy z muzykiem z Hong Kongu Teriverem Cheungiem

Przemysław Strączek International Group to wybitna formacja jazzowa. W 2014 roku zespół wydał swój album White Grain of Coffee, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. Pisali o nim m. in.

- Amerykański portal All About Jazz "Quality straight ahead jazz. Feels like home"

-Jazz Forum "...Ta płyta to bowiem więcej, niż tylko świetnie odegrane kompozycje, w każdej frazie słychać tę pozawerbalną wspólnotę, organiczną całość, jaką tworzą instrumentaliści podczas gry. Właśnie tak rodzi się prawdziwa muzyka, prawdziwy jazz."

- Herald (Szkocki magazyn)..."Straczek seems to find much inspiration in the Steely Dan and Crusaders albums that featured Larry Carlton, although Pat Metheny’s optimistic, wide-screen fusion of world music influences and jazz guitar history also suggested itself and he has no shortage of ideas of his own too. He writes tunes with a sense of narrative, such as the dramatic Last Train and a later soul ballad that had something of the hymn about it..."
Kim są członkowie tego projektu?

Francesco Angiuli jest absolwentem University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie rozpoczął specjalizację na prestiżowej uczelni Royal Conservatory of Den Haag pod kierunkiem Hein Van de Geyn, Frans van der Hoeven, co 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu magistra kontrabasu i gitary basowej. Koncertuje w całej Europie, współpracował m.in.: z Benny Golsonem, Johnem Betschem, Keithem Tippettem, Peterem Beetsem, Piotrem Wojtasikiem. Obecnie jest wykładowcą kontrabasu Instytutu Jazzu na Uniwersytecie w Monopoli/Bari oraz Avellino. Ma na swoim koncie wiele albumów nagranych dla utytułowanych artystów.

Flavio Li Vigni – perkusista urodzony w Palermo. W 2008 przeprowadza się do Londynu kończy z wyróżnieniem Guildhall School of Music and Drama.

Grał i nagrywał z takimi tuzami jak: Greg Hutchinson ( Dianne Reeves, Wynton Marsalis, Diana Krall, Harry Connick Jr) Ameen Saleem ( Roy Hargrove), Freddy Bryant, David Berkmann, Gianni Gebbia, Stefano D’Anna. Brał udział w takich festiwalach jak: London Jazz festival, Hamburger Jazztage, Alicante Jazz Festival, Bristonas Jazz Festival 2006, Vodice Jazz Festival 2009, Siscia open Jazz and Blues Festival 2009 oraz Peter Gabriel’s Womad. Jako dziecko udzielał się w teatrze I zapewne stąd niegasnąca miłość do teatru i tworzenie muzyki dla spektakli.

Jego dwa ostatnie autorskei nagrania “Lorenzo Colella’s Out South” oraz “O.I.D Live in Hamburg” zostały wysoko ocenione przez krytykę, a ten ostatni otrzymał tytuł najlepszego składu jazzowego w ankiecie czytelników włoskiego magazynu Jazz.it.

Jako wykładowca był zapraszany na warsztaty we Włoszek, na Litwie, Holandii i Wielkiej Brytanii. W 2014 został menadżerem programu Jazz and Popular Music przy Morley College w Londynie. Od marca 2013 jest członkiem Royal Society of Arts.

Michał Wierba pianista, kompozytor, aranżer, to według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za osobowość, żywiołowe improwizacje i rozpoznawalny styl gry. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 17 lat by już po 2 latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej, gdzie miał okazję występować przed najważniejszym zespołem jazzowym lat 2000’- Wayne Shorter Quartet. W 2010 zespół pianisty triumfował na Getxo Jazz Festival w Hiszpanii, a kolejny sukces przyniósł występ zespołu Wojciecha Myrczka na Hague Jazz Festival , zakończony entuzjastycznymi owacjami na stojąco.

W 2011 roku artysta otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Katowicach, a grupa Wierba & Schmidt Quintet została nominowana do nagrody Gwarancje Kultury za rok 2010.TVP Kultura transmitowała koncert zespołu z gościnnym udziałem saksofonisty Piotra Barona. Trzykrotnie występował na żywo na antenie Radiowej Trójki. Ostatni, w pełni autorski występ, poprowadził Jan Pataszyn Wróblewski.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33