06.06.2017, 11:49
Daniel Ryciak
04.08.2017, 19:00

Oblicza jazzu - otwarcie wystawy grafiki i plakatu

Otwarcie wystawy grafik i plakatów młodych artystów z całego świata, absolwentów, ale także studentów uczelni artystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej. W tym roku tematem zadanym artystom zgłaszającym swoje pracy jest hasło „Oblicza jazu”.  Kurator wystawy: dr Tomasz Kipka

Oblicza jazzu - otwarcie wystawy grafiki i plakatu

Otwarcie wystawy grafik i plakatów młodych artystów z całego świata, absolwentów, ale także studentów uczelni artystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej.

Foto: Paweł Kołodziej

W tym roku tematem zadanym artystom zgłaszającym swoje pracy będzie hasło „Oblicza jazu”, dotyczące kierunków, gatunków, muzyków, filmów i innych obszarów, których „dotykał” jazz. Wybór tychże obszarów i tym samym interpretacji tematu wystawy jest już wyłącznie w gestii artystów.

Kurator wystawy:

Foto: Paweł Kołodziej


dr Tomasz Kipka, wykładowca Instytutu Sztuki w Cieszynie, laureat m.in.: prestiżowej nagrody Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów ICOGRADA (2007), Grand Prix Międzynarodowego Triennale Plakatu Ekologicznego w Žilinie na Słowacji (2008), Śląskiej Rzeczy 2010 (2011), The 4th Fadjr International Festival of Visual Arts w Teheranie, w kategorii plakat (2012), wyróżnienia na 23 Biennale Plakatu Polskiego (2013) oraz nagród i wyróżnień w konkursach na znaki graficzne i identyfikację wizualną.

Ruiny Teatru Victoria
al. Przyjaźni 18
Gliwice

Więcej o festiwalu: www.jazzwruinach.pl

Organizator:

  

Współorganizacja:


Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Gliwice

  

Sponsor główny:


  

Patroni medialni:

Partnerzy:
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij