06.06.2017, 12:24
Daniel Ryciak
04.08.2017, 21:00

Existenzhengste

Trzech młodych muzyków z Vorarlbergu i jeden z Wiednia założyło w 2014 roku elektryzujący zespół, który nazwali Existenzhengste [Ogiery/Lęki Istnienia].

Existenzhengste

Trzech młodych muzyków z Vorarlbergu i jeden z Wiednia założyło w 2014 roku elektryzujący zespół, który nazwali Existenzhengste [Ogiery/Lęki Istnienia]. Nazwa grupy wskazuje na jej program: pożywką dla twórczości czwórki muzyków, którzy nie chcą iść na żadne kompromisy, jest mieszanką poczucia humoru, rozpaczy i megalomanii. Na koncercie zaprezentowane zostaną wyłącznie kompozycje własne, inspirowane między innymi Swagger-Grooves, postmodernistyczną muzyką dętą i Free Jazz.

Andreas Broger – saksofon, klarnet

Ur. w 1984 roku w Bregenz, od 4 lat mieszka i pracuje w Wiedniu jako niezależny muzyk. Studiował w Innsbrucku saksofon klasyczny. Gra w różnych formacjach, jak „Holstuonarmusigbigbandclub” (muzyka ludowa, crossover), „David Helbock’s Random/Control”, „Orkiestra Jazzowa Vorarlberg”. W 2014 roku w Wiedniu założył własny zespół „Existenzhengste”, który w 2015 roku wydał pierwszy album.


Alexander Kranebetter – trąbka

Ur. w 1988 roku w Lauterach, mieszka w Wiedniu. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. Brucknera w Linzu, gra w różnych zespołach, jak m.in. „Gingler”, „Month of Sundays” lub „Peter Madsen’s Collective of Improvising Artists”. Gra zarówno jazz , muzykę improwizowaną, jak I muzykę klasyczną.


Johannes Bär – tuba

Ur. w 1983 w Vorarlberg. Studiował w Konserwatorium w Feldkirch i na Uniwersytecie Muzycznym w Salzburgu (prof. Hans Gansch), gdzie ukończył studia na trąbce. Jest multiinstrumentalistą i kompozytorem, który się czuje swobodnie zarówno w jazzie, jak i muzyce poważnej. Jest członkiem i liderem „Holstuonarmusigbigbandclub” i gra z takimi zespołami, jak Pro Brass, Sound Inn Brass, orkiestra Mozarteum oraz w różnych składach z niemieckim trębaczem Mathiasem Schrieflem.


Alexander Yannilos – perkusja

Ur. w 1989 w Wiedniu. Oprócz tego, że jest perkusistą, jest również technikiem dźwięku i organizatorem koncertów. W 2011 roku wraz z Georgem Vogelem założył stowarzyszenie FREIFELD. Przy stowarzyszeniu powstało też wydawnictwo płytowe FREIFELD TONTRÄGER, gdzie się ukazują albumy produkowane przez Yannilosa, których uważa za szczególnie obiecujących, zarówno młodego pokolenia, jak i już uznani. Od 2011 roku nagrał ponad 30 albumów i organizował ponad 300 koncertów.

Wstęp wolny.

Koncert zorganizowany przy współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Ruiny Teatru Victoria
al. Przyjaźni 18
Gliwice

więcej o festiwalu: www.jazzwruinach.pl

Po zakończeniu koncertu zapraszamy do Klubu Muzycznego 4ART (i jednocześnie siedziby SJC – ul. Wieczorka 22, Gliwice) na jam session. Początek planowany jest na okolice godz. 23:00.

Organizator:

  

Współorganizacja:


Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Gliwice

  

Sponsor główny:


  

Patroni medialni:

Partnerzy:
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij