06.06.2017, 12:39
Daniel Ryciak
05.08.2017, 19:00

Ulyana Ethno Quintet

Muzyczne opowieści oscylujące wokół ethno jazzu w swoistych, "folkujących" przestrzeniach. Zespół powstał w Poznaniu, gdzie od czerwca 2016 muzycy rozpoczęli wspólną przygodę. Ma już na swoim koncie Nagrodę Specjalną na festiwalu Jazz Wolności 2016 w Sopocie. Debiutując, Quintet został wyróżniony w piątce finalistów, wybranych spośród 36 zespołów jazzowych.

Ulyana Ethno Quintet

Ulyana Ethno Quintet - to piątka znakomitych artystów, którzy z nieustającym entuzjazmem odkrywców toczą muzyczny dialog o tradycjach, zwyczajach i myślach poleskiego ludu. Nie sposób tu się unieść w świat zawiłych tańców, prostych, mocno chwytających za dusze pieśni. Najpiękniejsze melodie Polesia śpiewane w języku białoruskim, wzbogacone nowoczesnymi środkami wyrazu, lecz wciąż autentyczne i prawdziwe.

Muzyczne opowieści oscylujące wokół ethno jazzu w swoistych, "folkujących" przestrzeniach. Zawiłe i nieprzewidywalne historie opowiadane emocjonalnie i z dbałością o szczegóły. Bliżej tu jest do ethno jazzu, lecz ciągły rozwój i szeroki zasięg inspiracji powoduje że muzyka zespołu stale się rozwija i zmienia.

Zespół powstał w Poznaniu, gdzie od czerwca 2016 muzycy rozpoczęli wspólną przygodę. Ma już na swoim koncie Nagrodę Specjalną na festiwalu Jazz Wolności 2016 w Sopocie. Debiutując, Quintet został wyróżniony w piątce finalistów, wybranych spośród 36 zespołów jazzowych! Faworyci znamienitego jurora - Michała Urbaniaka podczas festiwalu.

www.facebook.com/ulyanaethnoquintet

Ulyana Hedzik- wokalistka jazzowa, skrzypaczka, kompozytor. Pochodzi z białorusko-polsko-ukraińskiej rodziny o silnych tradycjach muzycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku – wokalistyka jazzowa. Mimo młodego wieku ( 23 lata) uczestniczyła i została doceniona na wielu festiwalach, międzynarodowych konkursach i warsztatach. Nagrana w 2014 roku płyta Wojciech Kilar „Angelus, Exodus, Victoria” (DUX) , w której wokalistka brała udział jako chórzystka, została nagrodzona Fyderykiem 2014. W swojej muzyce jest wielostronną i pomysłową artystką.

Ulyana Hedzik - wokal, skrzypce, flet alikwotowy
Patryk Rynkiewicz - trąbka, flugelhorne
Tomasz Sołtys - fortepian
Roman Chraniuk - kontrabas
Jakub Miarczyński - perkusja

Wstęp wolny.

Ruiny Teatru Victoria
al. Przyjaźni 18
Gliwice

więcej o festiwalu: www.jazzwruinach.pl

 

Organizator:

  

Współorganizacja:


Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Gliwice

  

Sponsor główny:


  

Patroni medialni:

Partnerzy:
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij