06.06.2017, 13:05
Daniel Ryciak
05.08.2017, 21:00

Albert Vila Trio

Albert Vila jest jednym z najlepszych hiszpańskich gitarzystów młodego pokolenia, jest laureatem nagród zdobytych w Hiszpanii, Holandi, został również nagrodzony za swoją kompozycję pierwszą nagrodą na Jazz Hoeilaart 2012 w Belgii.

Albert Vila Trio

Albert Vila jest jednym z najlepszych hiszpańskich gitarzystów młodego pokolenia, jest laureatem nagród zdobytych w Hiszpanii, Holandi, został również nagrodzony za swoją kompozycję pierwszą nagrodą na Jazz Hoeilaart 2012 w Belgii. Latem 2006 roku decyduje się na powrót do rodzinnej Barcelony, gdzie tworzy nowy projekt muzyczny: Albert Vila Quintet. Zespół ten wygrywa Donosti “Debajazz contest” w 2007. W tym samym roku nakładem wytwórni Fresh Sound Records wychodzi debiutancki album kwintetu „Foreground Music”. Drugi album ukazał kilka lat później, w roku 2011 („Tactile”). Rok później, w 2012 Albert Vila wydaje album ze swoim trio w składzie Jorge Rossy na perkusji i Reinier Elizarde na kontrabasie. Album ukazał się pod tytułem „Standards”. W roku 2014 Albert Vila oraz Jeff Ballard, Aaron Parks i Doug Weiss nagrywają materiał w Nowym Jorku. Album ukazuje ię na początku roku 2015.

www.albertvilamusic.com

Daniel Jonkers (ur. 1993, Holandia)

Rozpoczął naukę gry na perkusji w bardzo młodym wieku. W wieku lat 19 pobierał lekcje u takich tuzów jak Ari Hoenig, Kendrick Scott, John Riley, Joost Patocka. Nagrodzony the EU Jazz Young Talent Award w roku 2014. Jak to opisało jury: “Daniel zwrócił naszą uwagę niezwykłym timingiem i potężną dynamiką gry”. Obecnie Daniel mieszka w Brukseli, gdzie czynnie uczestniczy w wielu projektach, zarówno jako lider, jak i jako muzyk sesyjny.

Alex Gilson - przygoda Alexa z muzyką rozpoczęła się od fascynacji gitarą i brzmieniami tradycyjnego jazzu w stylu Django" Reinhardta, czyli gypsy jazz. Dość szybko zaczął też zgłębiać nowy instrument – kontrabas. Podczas nauki w klasie Pierre Alain Goualch (MAI) nie tylko zgłębiał tajniki jazzu i muzyki improwizowanej, ale także dokonał wyboru, zainspirowany przez swojego wykładowcę – od tej pory to kontrabas był jego pierwszym instrumentem. Od 2012 Alex studiował na Conservatoire du grand Nancy w klasie Gautier Laurent. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu przeniósł się do Brukseli, gdzie założył swój autorski projekt oraz nagrał album "Alex Gilson/La Bohème". Z tym projektem występował w wielu krajach Europy.


Alex jest także muzykiem często zapraszanym do współpracy przy innych projektach. Wśród jego współpracowników są takie nazwiska francuskiej i belgijskiej sceny, jak: Valérie Graschaire, Pierre Alain Goualch, Franck Aghulon, Ringo Lorier, Cherry Reinhardt, Toni Mora, Albert Vila, Filippo Bianchini, Igor Gehenot, Jeremy Dumont, Sylvain Courtney.

Albert Vila - gitara
Daniel Jonkers – perkusja
Alex Gilson – kontrabas

Wstęp wolny.

Ruiny Teatru Victoria
al. Przyjaźni 18
Gliwice

więcej o festiwalu: www.jazzwruinach.pl

Po zakończeniu koncertu zapraszamy do Klubu Muzycznego 4ART (i jednocześnie siedziby SJC – ul. Wieczorka 22, Gliwice) na jam session. Początek planowany jest na okolice godz. 23:00.

Organizator:

  

Współorganizacja:


Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Gliwice

  

Sponsor główny:


  

Patroni medialni:

Partnerzy:
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij