06.06.2017, 14:30
Daniel Ryciak
12.08.2017, 21:00

Monika Lidke Quartet

"Jej wyrafinowane eleganckie kompozycje, idealnie oddające poezję pięknych słów, Monika śpiewa wspaniałym krystalicznym głosem, którego słucham codziennie, gdyż wtedy życie wydaje się lepsze."
Basia Trzetrzelewska

Monika Lidke Quartet

Monika Lidke to znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.


Artystka jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).

Nowa płyta Moniki Lidke "Gdyby każdy z nas..." ukazała się 17 marca 2017 nakładem Dot Time Records. Tym razem do napisania muzyki zainspirowały ją przepiękne, dojrzałe i często niepozbawione humoru teksty poety Andrzeja Ballo, twórcy, który wydał do tej pory 11 tomików wierszy oraz kilka sztuk teatralnych. I właśnie z tym materiałem pojawi się podczas festiwalu Jazz w Ruinach.


Basia Trzetrzelewska o płycie Moniki Lidke do tekstów Andrzeja Ballo "Gdyby każdy z nas...":

Muszę dozować sobie płytę Moniki, gdyż moje serce nie wytrzymuje tylu wzruszeń na raz. Jej wyrafinowane eleganckie kompozycje, idealnie oddające poezję pięknych słów, Monika śpiewa wspaniałym krystalicznym głosem, którego słucham codziennie, gdyż wtedy życie wydaje się lepsze.

Poprzednie albumy zawierały utwory z muzyką oraz tekstami Moniki, część w języku polskim, część we francuskim, sporo w języku angielskim. O albumie ‘If I was to describe you’, dziennikarka jazzowa Sarah Ward (Jazz FM UK) napisała: „Here’s an artist who knows how to invade our dreams”. Na tamtej płycie znajduje się również duet z - oczarowaną głosem Moniki - Basią Trzetrzelewską.

Monika Lidke – wokal
Łukasz Damrych - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Piasecki - kontrabas, gitara basowa
Piotr Zarecki  – perkusja

Wstęp wolny

Ruiny Teatru Victoria
al. Przyjaźni 18
Gliwice

więcej o festiwalu: www.jazzwruinach.pl

Po zakończeniu koncertu zapraszamy do Klubu Muzycznego 4ART (i jednocześnie siedziby SJC – ul. Wieczorka 22, Gliwice) na jam session. Początek planowany jest na okolice godz. 23:00.

Organizator:

  

Współorganizacja:


Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Gliwice

  

Sponsor główny:


  

Patroni medialni:

Partnerzy:
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij