Daniel Ryciak

Tribute to Tomasz Stańko wyróżniony

Jeden z najlepszych albumów jazzowych na świecie.

Tribute to Tomasz Stańko wyróżniony

Najnowszy album Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela "Tribute to Tomasz Stańko" został wyróżniony na arenie międzynarodowej jako jeden z dziesięciu najlepszych albumów jazzowych na świecie 2018!

Wulf Müller, szef muzyczny wytwórni Okeh Records, współpracownik Sony Music Germany i przede wszystkim jeden z najbardziej cenionych recenzentów muzyki jazzowej opublikował na swoim blogu Top listę najlepszych albumów jazzowych wydanych w 2018 roku na świecie. Znalazł się w nim projekt "Tribute to Tomasz Stańko", lecz również wspomniany został album Saxesful.

wulfmuller.wordpress.com/2018/review

7 grudnia w Gliwicach miała miejsce światowa premiera najnowszej płyty Piotra Schmidta i jego kwartetu - Tribute To Tomasz Stańko, której organizatorem był Śląski Jazz Club. Krążek nagrany w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych - Wojciecha Niedzieli oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka. Dwaj ostatni znani z trio jazzowego RGG (Okeh Records). Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat, 

Tribute To Tomasz Stańko, jak Piotr Schmidt się wypowiada, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko mu dostarczała przez wiele ostatnich lat.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij