Daniel Ryciak

Nowy Członek Honorowy

Do naszego panteonu dołączył nowy Członek Honorowy.

Nowy Członek Honorowy

Zarząd SJC przyznał tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club Mirosławowi Rakowskiego, zapisując go tym samym w naszym jazzclubowym panteonie. Oficjalny komunikat, będący częścią uchwały Zarządu w tej materii brzmi:

Zarząd Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club, obradując w pełnym składzie, powołując się na §14 ust.1 i 2 oraz §27 ust. 10 Statutu Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club, podjął uchwałę dotyczącą przyznania tytułu Członka Honorowego Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club Mirosławowi Rakowskiemu.


Zarząd przyznając tytuł Członka Honorowego wyżej wymienionemu kierował się następującymi przesłankami:

Mirosław Rakowski jest członkiem Stowarzyszenia od 1969 roku. Sprawował funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia przez trzy kolejne kadencje (2001 – 2015). Ponadto sprawował funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej SJC ( w latach 1995 - 2001). Jest pomysłodawcą (i był wieloletnim organizatorem) Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach i cyklu koncertowego Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Jest laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie upowszechniania kultury w latach 1983 i 2006 oraz 2016, został także odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 za pracę na rzez Stowarzyszenia.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij