Daniel Ryciak

Procent dla Śląskiego Jazz Clubu

Edukacja muzyczna to też ważna rzecz. 

Procent dla Śląskiego Jazz Clubu

Chciałbyś wesprzeć SJC?

Możesz to zrobić. Wystarczy, że przy okazji rozliczania podatku dochodowego przekazać 1% swojego podatku na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Śląski Jazz Club.

Dlaczego wspierać akurat SJC?

Śląski Jazz Club nie zbiera środków na ratowanie życia. Są inne organizacje zajmujące się tym bez wątpienia najważniejszych aspektem. Nie zbieramy też środków na ratowanie zdrowia. Chociaż, może jednak trochę, jeśli weźmiemy pod uwagę zdrowie psychiczne. Wszak nie od dziś wiadomo, że muzyka wpływa na psychikę. A są też badania mówiące o tym, że jazz wyzwala "kreatywność w najczystszej formie" (www.focus.pl/artykul/jazz-i-mozg). Nie do przecenienia.


Naszym celem jest opieka nad rozwojem młodych kadr muzyków, ale także grafików, fotografików, filmowców, publicystów i organizatorów w obszarach kultury związanych z zjawiskiem pod tytułem „jazz”. Zajmujemy się promocją i wspieraniem młodego pokolenia twórców w kraju i za granicą.


Organizujemy warsztaty, szkolenia, jam sessions. Realizujemy też jeden z największych (jeśli nie jedyny) festiwal młodej sztuki, festiwal łączący różne obszary sztuki. Mowa o festiwalu Jazz w Ruinach. Wszystko za friko, bo zależy nam na jak największym zasięgu, na licznej grupie odbiorców, likwidowaniu barier w dostępie do sztuki i promocji młodych twórców w świadomości jak największej grupy odbiorców. Oprócz koncertów, wystaw plastycznych realizujemy też klipy wideo, które krążą po czeluściach Internetu propagując młode talenty.

Czy takie działania zasługują na wsparcie i na Twój 1%? Oceń sam. Jeśli uznasz, że warto to poniżej dane do Twojego rozliczenia PIT:


Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club
KRS: 0000270261
DOPISEK: Śląski Jazz Club 9260

Możesz też wejść na stronę www.fsmm.pl/9260/edukacja_muzyczna  gdzie znajdziesz druki i program do rozliczeń PIT, a także inne informacje techniczne.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij