Daniel Ryciak

Esprit Jazz Award z udziałem SJC

Kwiecień będzie bardzo intensywnym czasem dla Śląskiego Jazz Clubu.

Esprit Jazz Award z udziałem SJC

Chociaż w zasadzie trudno się dziwić, skoro 30 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Jazzu, a Śląski Jazz Club już od kilku lat włącza się w obchody tego święta. W dodatku z rozmachem i w sposób jak najbardziej oficjalny, czyli jako oficjalny partner i ze swoimi projektami na oficjalniej liście UNESCO wydarzeń i projektów realizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu.

W tym roku będzie nawet gęściej, bo nie tylko festiwal JAZZtrzębie, który będzie trwał od 16 do 30 kwietnia w Jastrzębiu Zdroju i nie tylko specjalne wydarzenie w Gliwicach w ramach MDJ. W tak zwanym międzyczasie Przemek Strączek będzie występował za oceanem, w Meksyku, gdzie trafił na zaproszenie Neuma, Festival Internacional de Jazz de la Ciudad de México.

Jakby tego było mało prezes SJC, Daniel Ryciak zasiądzie w jury konkursu Esprit Jazz Award, czyli konkursu wyłaniającego i nagradzającego najlepszy wydawnictwa jazzowe na słowackim rynku. W skład międzynarodowego jury wchodzą promotorzy, organizatorzy festiwali i krytycy z całej Europy. Finał tegoż konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a jakże by inaczej, 30 kwietnia w Bratysławie. Podobno nawet z transmisją w telewizji i radiu.

www.jazz.sk/espritjazz

Nie to, że lubimy cytować czy parafrazować, ale pierwsze co się ciśnie na usta to … będzie się działo.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij