Daniel Ryciak

Festiwal premier

Jazz w Ruinach 2020 wciąż trwa i trwać będzie, do końca września.

Festiwal premier

Jak zapowiadaliśmy, Jazz w Ruinach 2020 to festiwal premier, w pełnym i dosłownym znaczeniu. A to oznacza nie tylko premiery w telewizji i na kanale YouTube, ale także materiały, które jeszcze nigdy i nigdzie nie zostały nagrane i upublicznione. Mowa o projektach świeżych, z udziałem gości specjalnych, z nowymi kompozycjami i aranżacjami, ale także projekty, który powstały i narodziły się na festiwalu i dla festiwalu.
Za nami rejestracje, które były realizowane w Hali Modeli GZUT, i które uwieczniły JAZZ TV oraz MAQ Records. Mamy też fotki, które zrealizował FOTOprojekt Paweł Kołodziej. Spokojnie, wszystko ujrzy światło dzienne, w końcu po to powstało. Przed nami właśnie premiery w JAZZ TV i na kanale YouTube Śląskiego Jazz Clubu. Ci, którzy nie mają JAZZ TV w swoich pakietach powinni już teraz subskrybować kanał YouTube SJC, by nie pominąć żadnej premiery.

Warto też zapamiętać harmonogram premier. Działamy przez cały wrzesień, w każdy piątek i sobotę, początek o godz. 21.10

W co i kiedy? Proszę bardzo:

Yarosh Organ feat. Dominik Wania // 4 września 2020, piątek, godz. 21.10
Najnowsza odsłona zespołu to trio rozszerzone do kwartetu poprzez współpracę z pianistą Dominikiem Wanią. Najnowsze kompozycje zostały nagrane już na płytę a jej premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Kompozycje i materiał, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Premiera podczas Jazz w Ruinach 2020.

Paweł Palcowski Quintet feat. Maciej Sikała // 5 września 2020, sobota, godz. 21.10
Kolejny specjalny projekt i kolejna premiera na Jazz w Ruinach 2020. Pierwsze miejsce na liście przebojów sklepu DiskUnion w Tokyo w Japonii oraz 1 miejsce w kategorii Jazzowy Polski Debiut Roku. Plus gość specjalny, czyli jedyny i niepowtarzalny Maciej Sikała.


Paweł Kamiński Quartet feat. Jakub Łępa // 11 września 2020, piątek, godz. 21.10
Debiut fonograficzny z roku 2019 przed pandemią, w unikatowym na polskiej scenie muzycznej zestawieniu i z materiałem, który jeszcze nigdzie nie był publikowany

Alan Wykpisz Project plus Tymoteusz Papior // 12 września 2020, sobota, godz. 21.10
Kolejny projekt specjalny, nigdzie jeszcze nie publikowany. Z jednym z najmłodszych uczestników festiwalu Jazz w Ruinach w historii, czyli 16letnim Tymkiem Papiorem.


First Gig Never Happened // 18 września 2020, piątek, godz. 21.10
Po raz pierwszy w Polsce, pierwsza realizacja telewizyjna koncertu.

Niezwykłe brzmienie zespołu wynika w dużej mierze z bardzo nietypowego połączenia instrumentalnego, czyli klarnet basowy, saksofon sopranowy, instrumenty perkusyjne plus organy Hammonga, Fender Rhodes i fortepian. W ten sposób zespołów tworzy własny styl i niepowtarzalne wrażenie dla słuchacza.


Andrzej Kowalski Quartet // 19 września 2020, sobota, godz. 21.10
Debiut fonograficzny i nominacja do nagrody Fryderyka 2020. A przy okazji, premiera na Jazz w Ruinach, czyli materiał nowy i nieprezentowane wcześniej kompozycje.


Jakub Paulski Trio feat. Emil Miszk // 25 września 2020, piątek, godz. 21.10
Laureat konkursu Jazz Juniors 2019 (pierwsza nagroda), przed wydaniem płyty "Preludium" zaplanowanej na rok 2020, z udziałem gościa specjalnego, czyli materiał nigdzie dotąd nie grany i nie publikowany.

Emil Miszk / Sławek Koryzno BLED // 26 września 2020, sobota, godz. 21.10
Absolutna premiera wydarzenia, które zostało przygotowane specjalnie dla festiwalu Jazz w Ruinach. Ten skład i program rodził się w głowach artystów długo, ale debiut i pierwszą publiczną prezentację będzie miał właśnie podczas festiwalu.


Gdzie oglądać:

dostępna w Twojej telewizji kablowej lub przez WP Pilot na urządzeniach mobilnych,

Kanał SJC - subksrybuj kanał już teraz.

Organizator i pomysłodawca

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Partnerzy

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij