Nasz partner świętuje 55 lat

W zasadzie jubilat otrzymuje prezenty, ale w tym wypadku to my otrzymaliśmy taki oto podarek.

Nasz partner świętuje 55 lat

Na pewno nie pozostaniemy dłużni, ale póki co chcemy się pochwalić. Przede wszystkim długoletnią współpracą z Austriackim Forum Kultury przy realizacji projektów kulturalnych. W szczególności należy tu wymienić współpracę przy festiwalu Jazz w Ruinach.

AFK jest o blisko 10 lat młodsze od Śląskiego Jazz Clubu. Założone w 1965 roku jako Austriacki Instytut Kultury było pierwszą taką instytucją powstałą za żelazną kurtyną. I tutaj mamy pewne podobieństwa z SJC, który powstał jako pierwsza niezależna jazzowa organizacja pozarządowa (z osobowością prawną) w powojennej Polsce.

Dzisiaj Austriackie Forum Kultury w Warszawie to miejsce licznych spotkań otwarte na zagadnienia związane z ideą społeczeństwa obywatelskiego. Forum to miejsce, gdzie organizowanych jest ponad 200 imprez rocznie w tym koncerty, konferencje, wieczory autorskie i wykłady, a także seminaria literackie, warsztaty przekładu, wystawy i dyskusje. W kończącym się roku 2020 AFK sprawowało prezydencję Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury (EUNIC).

Jest dla nas prawdziwą radością i zaszczytem, że Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club także należy do partnerów Austriackiego Forum Kultury.

Życzymy kolejnych lat owocnej pracy przy poszerzaniu roli kultury we współczesnym społeczeństwie i wzmacniania poczucia przynależności do bogatej i zróżnicowanej europejskiej społeczności kulturalnej.

P.S. Co się znajduje w tej przeuroczej drewnianej skrzyneczce ujawnimy tylko naszym patronom na Patronite.pl 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij