Daniel Ryciak

Shapes of Jazz to come

Konferencja w Tallinnie, czas podsumowań najtrudniejszego czasu oraz budowanie planów i partnerstwa europejskich promotorów jazzu na kolejny rok. Cudowny czas wśród niezwykłych ludzi.

Shapes of Jazz to come

Shapes of jazz to come – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja największej europejskiej konferencji promotorów i organizatorów życia jazzowe na starym kontynencie.

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club, w osobie prezesa zarządu, Daniela Ryciaka uczestniczyło także w tym spotkaniu, reprezentując Polskę i swój region. Śląski Jazz Club jest członkiem Europe Jazz Network, inicjatora i organizatora konferencji.


Niezwykłe spotkania, w często niesamowitym anturażu, interesujące prezentacje muzyczne, rozmowy i debaty o współpracy, wymianie kulturalnej i przyszłości jazzu w Europie w czasach pandemii i post-pandemii. Rozmowy o zagrożeniach, ale także wymiana doświadczeń, czyli jak każdy dostosowywał się do otaczającej i niezwykle szybko zmieniającej się rzeczywistości. A wszystko w niezwykle przyjacielskiej i ciepłej atmosferze. I co nie bez znaczenia, w cudownym i pięknym mieście – Tallinnie, w Estonii.


Co było kilka bardzo intensywnych dni, wypełnionych rozmowami, warsztatami, koncertami, prezentacjami i budowaniem partnerstwa na kolejny rok. Cudowny czas z cudownymi i entuzjastycznymi ludźmi z całej Europy.

Konferencja została organizowana przy współpracy Estonian Jazz Union, Jazzkaar Festival, Ministerstwa Kultury Estonii i samego miasta Tallinn.

Uczestnictwo Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club w Europe Jazz Network sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij