Daniel Ryciak

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2021

Dwudziesta edycja największego-najmniejszego festiwalu na Śląsku. 

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2021

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą po raz 20ty

Tak, to już dwudziesta edycja tego największego-najmniejszego festiwalu na Śląsku. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest nasze wielki i szacowny nestor, Arek Skolik. Za oprawę graficzną odpowiada damska ręką niezwykle zdolnej artystki młodego pokolenia, Patrycji Warzeszki. Całość, jak zwykle, będzie się starał opanować Daniel Ryciak, dyrektor i producent cyklu.

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2021 - program

14.10.2021, 20:00
PATRYCJA ZINIEWICZ QUARTET


List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk
Będzie to prezentacja materiału z najnowszej, w dodatku debiutanckiej płyty niezwykle młodej i równie utalentowanej artystki, wokalistki, aktorki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 13 roku życia obcuje z repertuarem Ewy Demarczyk i zawsze marzyła o zmierzeniu się z tym materiałem. W roku 2020, w tym dziwnym i trudnym roku, wydała swoją płytę, której koncertowa premiera odbyła się w na antenie radiowej Trójki, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W październiku będzie można usłyszeć Patrycję w Gliwicach.


Patrycja Ziniewicz – wokal
Jan Jarecki – piano
Filip Arasimowicz – kontrabas
Kacper Skolik – perkusja

Więcej na stronie www.czwartekjazzowy.pl  

28.10.2021, 20:00
NEW BRAND QUINTET


Zespół tworzy pięciu muzyków pod wodzą czołowego polskiego perkusisty – Arka Skolika.
Każdy z nich występuje na scenach, jako lider swojego własnego składu, ale to New Brand Quintet scala pięć indywidualności, które łączy miłość do jazzu głównego nurtu. Muzycy na swoim pierwszym albumie prezentują sześć kompozycji z lat 60. Każdy z utworów niesie ogromny ładunek emocji: od melancholijnego “Holy Land” Cedara Waltona i refleksyjnej kompozycji Kenny’ego Dorhama “La Mesha” po energetyczne, kwintetowe utwory Joe Hendersona “Jinrikisha”, czy słynny “Punjab”. Będzie to więc głęboki pokłon dla tradycji, w wykonaniu doskonałych muzyków, którzy reprezentują co najmniej dwa pokolenia polskiej sceny jazzowej.

Arek Skolik – perkusja
Jarek Bothur – saksofon
Paweł Palcowski – trąbka
Tomasz Białowolski – fortepian
Maciej Kitajewski – kontrabas

Więcej na stronie www.czwartekjazzowy.pl  

4.11.2021, 20:00
MACIEJ KITAJEWSKI TRIO


Koncert prezentujący materiał z najnowszej płyty, wydanej w styczniu 2021. Lider projektu, pomimo młodego wieku, jest muzykiem o bardzo bogatym doświadczeniu scenicznym. Jako kontrabasista współpracuje z czołówką polskiej (i nie tylko) sceny jazzowej. W pewnym momencie postanowił zostać nie tylko liderem, ale także autorem własnego materiału. Początkowo pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany grupy, jednak w styczniu 2021 zostali laureatem konkursu Instytutu Muzyki i Tańca "Jazzowy Debiut Fonograficzny", czego owocem stał się album"Longing Miniatures". Ptatronat na wydawnictwem objęła TVP Kultura.


Maciej Kitajewski – kontrabas
Franciszek Raczkowski – fortepian
Szymon Madej – perkusja

Więcej na stronie www.czwartekjazzowy.pl  


11.11.2021, 20:00
KRYSTYNA PROŃKO


Niezwykły głos, niezwykła osobowość muzyczna, jednym słowem Krystyna Prońko. Tej damy przedstawiać nie trzeba. Podczas koncertu usłyszmy największe hity i najpiękniejsze piosenki a wśród nich: Małe tęsknoty, Jesteś lekiem na całe zło, Biedna, Niech moje serce kołysze ciebie do snu i inne.
A także standardy jazzowe takie jak Girl From Ipanema, Autumn Leaves oraz najnowsze piosenki.
Krystyna Prońko – śpiew
Paweł Serafiński – fortepian // organy Hammonda

Więcej na stronie www.czwartekjazzowy.pl  


18.11.2021, 20:00
MARCIN JANEK EXTRADITION QUINTET


Zespół, który dał się już poznać publiczności jazzowej od najlepszej strony. Podczas koncertu zaprezentują materiał z najnowszego krążka „Movin' on”. To amerykańskie hasło mówiące o tym, by nie marnować czasu, zostawić to, co było za plecami i ruszać przed siebie, idealnie koresponduje z niczym niepowstrzymaną energią grupy. Liderem grupy jest saksofonista, klarnecista, kompozytor i aranżer Marcin Janek, dotychczas występujący w roli sidemana. Współpracował i występował z takimi artystami jak: Wojciech Staroniewicz, Leszek Możdżer, Eric Allen, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Ewa Uryga czy też Kamil Bednarek.

Więcej na stronie www.czwartekjazzowy.pl 

25.11.2021, 20:00
HANNA BANASZAK QUARTET


Na gliwicki finał wielka i niepowtarzalna diva polskiej piosenki, nie tylko jazzowej, czyli Hanna Banaszak. W roku ubiegłym artysta pojawiła się w ramach cyklu, z tym że w odsłonie w Tarnowskich Górach, w pięknym anturażu Pałacu w Rybnej. Niestety, ze względu na sytuację był to koncert realizowany online. W tym roku zapraszamy Hannę Banaszak na odsłonę cyklu w Gliwicach, i mamy baaardzo dużą nadzieję na koncert z udziałem publiczności.
Hanna Banaszak wystąpi wraz ze swoim stałym zespołem w składzie Andrzej Mazurek, Zbigniew Wrombel, Jacek Szwaj.

Więcej na stronie www.czwartekjazzowy.pl  


Wszystko będzie się odbywać na Scenie Bojków (MDK Gliwice Scena Bojków, Parkowa 5, 44-141 Gliwice).

Sprzedaż biletów będzie prowadzona na miejsca nienumerowane. Jest to podyktowane oczekiwaniem na potencjalne nowe obostrzenia i restrykcje dotyczące realizacji wydarzeń kulturalnych. Ponieważ nie wiemy czy będziemy realizować koncerty na 100, 70, 50 czy 25 procent dostępnych miejsc, w odstępach do 1 lub 2 metry, stąd decyzja o sprzedaż miejsc niemurowanych. Mamy nadzieję, że nasi widzowie wykażą tutaj wyrozumiałość. Będzie się rozsadzać na Sali w dniu koncertu, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. A sala Sceny Bojków jest na tyle duża, że nam umożliwi dowolny podział i rozsadzanie.

Organizator:

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Partnerzy:

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij