https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Breaking New Ground - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak

Breaking New Ground

Konferencja Europe Jazz Network w Sofii. Oczywiście z udziałem Śląskiego Jazz Clubu.

Breaking New Ground

Europejska konferencja poświęcona scenie jazzowego odbędzie się w tym roku w dniach od 22 do 25 września w Sofii. Najwięksi promotorzy i przedstawiciele najważniejszych europejskich (i nie tylko) festiwalu spotkają się w rym roku w stolicy Bułgarii. Oczywiście, Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club, jako aktywny członek Europe Jazz Network również będzie tam obecny.

Kierunek Sofia, czyli Breaking New Ground

Europe Jazz Network (EJN) powstał w 1987 roku. Od tego czasu przyciągnął członków z 34 krajów w z Europy z spoza jej granic. Są jednak regiony w Europie, w których ta sieć nie jest tak silna, jak mogłaby być, i to jest jeden z powodów, dla których w tym roku spotkamy się w Sofii, stolicy Bułgarii. EJN ma wiele do odkrycia w Europie Południowo-Wschodniej i vice versa, dlatego wybraliśmy tytuł Breaking New Ground, ponieważ staramy się zaangażować wszystkie kraje europejskie w EJN – budowanie mostów, nawiązywanie współpracy z tymi krajami i organizacjami, które są nie jest częścią rodziny EJN. A przynajmniej jeszcze nie.

Kultura łączy, a nie dzieli

Dziś bardziej niż kiedykolwiek, w czasie, gdy niszczycielski konflikt ponownie pojawił się u granic Europy wschodniej, w tym samym regionie, który będzie gościł tegoroczną konferencję, potrzebujemy doświadczenia wymiany kulturowej i współpracy, aby zrozumieć, szanować i zbliżyć się do siebie. Silne więzi kulturowe wzbogacają nasze społeczeństwa i chcemy je stale rozwijać i utrzymywać.
W tym okresie głębokich zmian na całym świecie, EJN wkracza na nowy grunt, opracowując strategie, aby nasze środowisko było bardziej zrównoważone, aby umożliwić równowagę płci i szeroką reprezentację różnych społeczności w naszym sektorze, aby podkreślić włączenie społeczne i zaangażować młodych odbiorców w naszych projektach. Podczas konferencji w Sofii będziemy koncertować dyskusje na tematach transformacji, innowacji, zrównoważonego rozwoju, przywództwa, przedsiębiorczości i uczciwych praktyk w muzyce oraz będziemy szukać odpowiedzi, które pomogą nam iść naprzód w tych obszarach.


Potrzeba otwarcia na nowe horyzonty

Amerykański pianista jazzowy Mal Waldron nagrał w 1983 roku płytę zatytułowaną Breaking New Ground, na której jego trio zawróciło o 180 stopni, grając tylko covery utworów popowych artystów (w tym Beat It Michaela Jacksona) i dzieła niektórych kompozytorów klasycznych. To potężny przekaz o potrzebie otwarcia nowych horyzontów – takich, które chcemy odkrywać na tegorocznej konferencji. W Sofii będziemy doświadczać nowych dźwięków z południowo-wschodniego regionu Europy, gdzie silna tradycja muzyczna spotyka nowe granice dźwiękowe i zachęca do dialogu między językami muzycznymi.

Zapraszamy do podzielenia się z nami tą podróżą w Sofii na European Jazz Conference 2022.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33