https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Konkurs Zespołów Kameralnych Cieszyn 2022 - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak

Konkurs Zespołów Kameralnych Cieszyn 2022

Konkurs realizowany w ramach Festiwalu Back to the Roots w Browarze Zamkowym w Cieszynie.

Konkurs Zespołów Kameralnych Cieszyn 2022

Konkurs składa się z dwóch etapów. I etap to eliminacje wstępne, natomiast II etap to przesłuchania konkursowe w trakcie pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Back To The Roots w Borwarze Zamkowym w Cieszynie.

Pierwszy etap

Eliminacje wstępne odbędą się na podstawie przysłanych nagrań dwóch utworów: jednego, odwołującego się do polskiej tradycji, polskiego kompozytora / natomiast drugi utwór to kompozycja dowolna. Nagrania dwóch utworów nadesłane mają być na wskazany email: kontakt@sjrecords.eu w nieprzekraczalnym terminie do 3 lipca 2022 roku. Powołana przez Organizatorów Konkursu Komisja Kwalifikacyjna rozpatruje i ocenia przysłane materiały muzyczne do 20 lipca 2022 roku.


Drugi etap 

Przesłuchania konkursowe zespołów, które pomyślnie przeszły I etap. Do przesłuchań tych zakwalifikowanych będzie maksymalnie 4 zespoły kameralne. Przesłuchania odbędą się w Browarze Zamkowym w Cieszynie, we wskazanym na późniejszym etapie miejscu (w środku przy złej pogodzie lub na wybudowanej na zewnątrz w ramach Borwaru Zamkowego scenie, przy dobrej pogodzie), w terminie 06.08.2022. Repertuar zespołów powinien składać się z trzech - czterech utworów, z czego dwa utwory mają być tymi samymi, co w przesłuchaniach wstępnych w I etapie. Łączny czas występu bez względu na ilość utworów nie powinien przekroczyć 25 minut.

Nagrody

Suma nagród pieniężnych dla wygranych zespołów w II etapie konkursu to 5000zł brutto. Wygrany zespół połowę otrzyma od razu (do 2 tygodni od podpisania umowy), a drugą połowę po zagraniu koncertu w przyszłorocznej edycji (2023) festiwalu Back To The Roots w Browarze Zamkowym w Cieszynie. Ostateczny podział sumy nagród zależy od Jury konkursu. Większość kwoty pieniężnej pójdzie dla zwycięzcy.

Regulamin

Poniżej do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia udziału w Kokursie Zespołów Kameralnych w ramach Festiwalu Back to the Roots w Cieszynie.

Regulamin:

Karta zgłoszenia:

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33