https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Herbie Hancock do Śląskiego Jazz Clubu - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak

Herbie Hancock do Śląskiego Jazz Clubu

List od ambasadora dobrej woli przy UNESCO do SJC.

Herbie Hancock do Śląskiego Jazz Clubu

Daniel Ryciak, prezes zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Muzycznego Jazz Club, otrzymał list gratulacyjny od Herbiego Hancocka.

Śląski Jazz Club od początku angażuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu, który ustanowiono 30 kwietnia na 36. sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Jazz to nie tylko muzyka. Wpływy tego zjawiska można znaleźć w kilku dziedzinach sztuki, a nawet poza nią w aspektach czysto społecznych.

Stąd też ustanowienie tego międzynarodowego święta, które ma na celu uświadomienie sztuki jazzu, jej korzeni, stylu i wpływów oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzycznego jako ważnego środka komunikacji społecznej. Te słowa wypowiedział Irina Bokova, Dyrektor Generalna UNESCO, z okazji Dnia Jazzu.

A my, jako stowarzyszenie istniejące od ponad 65 lat, najstarsze w tym pięknym kraju, od dawna pielęgnujemy tę ideę na naszym lokalnym rynku. Nie możemy więc zostać w tyle i nigdy nie zostaniemy w tyle na arenie międzynarodowej zjednoczeni w tak pięknej idei.

List gratulacyjny skierowano do Daniela Ryciaka, prezesa zarządu Śląskiego Jazz Clubu, ale jest to podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego święta. Podziękowania należą się przede wszystkim Władysławowi „Duńkowi” Majewskiemu, a także firmie ZAMEP oraz Restauracji Spichlerz Gliwice.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33