Daniel Ryciak

Piotr Schmidt w Jazz Top 2023

Trębacz roku - 1 miejsce w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Ale to nie wszystko. 

Piotr Schmidt w Jazz Top 2023

To był bardzo intensywny rok obfitujący w liczne koncerty i nową płytę Piotra Schmidta. Te wysiłki, zostały tak pięknie docenione przez czytelników Jazz Forum. Wielki zaszczyt i wyróżnienie. Wielka radość i motywacja do dalszej pracy.

Trębacz roku, drugie miejsce w kategorii Trasa Koncertowa, trzecie miejsce w kategorii Album Roku i czwarte miejsce w kategorii Muzyk Roku. Mowa oczywiście o ankiecie Jazz Top 2023 magazynu Jazz Forum.

W tym roku dalej zamierzamy promować koncertami i nie tylko, dwa ostatnie albumy, Komedowski oraz Hearsay, a zaczęliśmy dużym koncertem w NOSPR z gościnnym udziałem Leszka Możdżera i Mino Cinelu, natomiast na koniec roku szykujemy niespodziankę.

(...) Młody artysta porwał publiczność, a brzmienie jego trąbki okazało się absolutnie niepowtarzalne. (...) Piotr Schmidt jest artystą niezwykłym i najciekawszym trębaczem młodego pokolenia. Jego flagowy album „Tribute to Tomasz Stańko" lokuje go w gronie najważniejszych pretendentów spuścizny legendarnego trębacza. Ale także otworzył drogę do „złotej kolekcji" polskiego jazzu i prestiżowych estrad.
Dionizy Piątkowski, Era Jazzu


Piotr Schmidt to trębacz jazzowy, a zarazem kompozytor, aranżer o wyjątkowej smykałce do reinterpretowania, muzyk z bardzo otwartą głową pełną niezwykłych pomysłów, dźwiękowy erudyta a zarazem bardzo pokornie odnoszący się do muzycznej tradycji polskiej i światowej muzyki jazzowej.
Adam Dobrzyński, dziennikarz radiowy, adamdobrzynski.blogspot.com


Wydane w minionych latach płyty kwartetu Piotra Schmidta usytuowały tego świetnego trębacza – i szalenie ciekawego kompozytora – w kręgu najoryginalniejszych twórców na polskiej scenie jazzowej.
Tomasz Janas IKS / Poznań


(...)Piotr Schmidt jest obecnie jednym z najbardziej twórczych polskich muzyków. W czerwcu 2024 kończy 39 lat, a najnowszy album jest już szesnastym w jego artystycznym dorobku. I - podobnie jak poprzednie - znakomitym! O uznaniu tego albumu świadczą świetne recenzje, ale też zwycięstwo w wielu ankietach na najlepszą płytę jazzową minionego roku w Polsce. (...) W moim przekonaniu niewiele jest w polskim jazzie płyt, na których zespół brzmi w sposób aż tak jednolity, spójny jak na "Hearsay". Piotr Schmidt Music osiągnął w tym prawdziwe mistrzostwo. (...)
Mirek Dziewa, audycja "Bliżej Jazzu" (Radio Nadzieja).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij