Magda Zaremba

Jazz na święta

W grudniu 2012 roku w galerii M[pi]K w Gliwicach odbyła się seria trzech koncertów pod wspólnym tytułem "Świąteczne granie w galerii". Podczas wszystkich trzech koncertów wystąpili muzycy związanie ze Stowarzyszeniem (członkowie lub przynajmniej sympatycy). Organizatorem tej triady był Samorząd Miasta Gliwice.

Każdy z trzech koncertów był inny, ale każdy niósł ze sobą jakąś niespodziankę.

Podczas pierwszego wystąpił Bartek Pieszka & Piotr Schmidt Quartet. Święta to magiczny okres ... panowie nie grali z sobą od wielu lat, chociaż razem zaczynali karierę, nawet mieszkali w jednym pokoju w akademiku, gdzie połączyła ich wspólna inwestycja w dywan (był to jedyny pokój z dywanem) ... i coś mi się wydaje, że ta współpraca nie była li tylko okresowa, świąteczna.

Podczas drugiego koncertu w ramach "Świątecznego grania w galerii" M[pi]K w Gliwicach wystąpiła Karolina Śleziak Quartet prezentując nie tylko świąteczne, swingujące wersja znanych hitów, ale również własne, autorskie kompozycje. Te ostatnie dopiero zostaną opublikowane na debiutanckiej płycie w roku 2013, więc były to ... prawykonania. Warto wpadać na takie koncerty.

Ostatni koncert w zasadzie powinien się odbyć pod hasłem "Blues na Święta", gdyż bohaterami wieczoru byli Wojtek Klich & Arek Boryczka. I tutaj nie zabrakło niespodzianki, bo poza tym że muzycy nie bali się sięgać po inne niż bluesowe dźwięki, to jeszcze wywołali jedną osobę z publiczności by razem z nimi zagrała. Padło na Kajetana Drozda. No cóż, skoro koncerty dobre, to i publiczność nie byle jaka ... ;)

Zdjęcia z koncertów - naszej w galerii.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij