Daniel Ryciak

Wiosna w Śląskim Jazz Clubie

Wiosna za oknem, wszystko budzi się do życia. Również w Śląskim Jazz Clubie.

Wiosna w Śląskim Jazz Clubie

Już niedługo, bo od maja rusza po raz 16 największy - najmniejszy festiwal, czyli cykl Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Największe gwiazdy muzyki jazzowej i około jazzowej z Polski, USA, a nawet Węgier w kameralnych, klubowych warunkach, dosłownie na wyciągniecie ręki. Od maja do listopada. Już za parę dni będziemy publikować informacje. Koncerty, oczywiście w czwartki, tutaj nic nie ulega zmianie. Małą zmianą, w porównaniu do wcześniejszych edycji, będzie realizacja koncertów również w okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu. A wszystko będzie się odbywać w naszej nowej, oficjalnej siedzibie, czyli w Gliwicach na Wieczorka 22 (czyli w Klubie 4ART).

Oczywiście, do skutku dojdzie również festiwal Jazz w Ruinach, już po raz trzynasty. Oby tylko Ruiny Teatru Victoria stały do tego czasu … mam nadzieję, że ta trzynastka nie będzie w tym wypadku pechowa.


Ponad to w tym roku Śląski Jazz Club również będzie aktywny jako wydawnictwo. Szykuje się projekt Piotra Schmidta i Wojciecha Niedzieli. Mieliśmy okazję gościć ich podczas jubileuszowej odsłony cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, realizowanej zresztą w roku jubileuszowym Śląskiego Jazz Clubu.

Mniej więcej też od czerwca ruszy cykl Śląski Jazz Club Prezentuje. No i nasze spotkania jamowe, które trwają już od stycznia: pierwszy czwartek miesiąca tradycyjnie, ostatni czwartek miesiąca mainstreamowo oraz w trzeci wtorek miesiąca na bluesowa nutę.

Śląski Jazz Club, pomimo tego, że 60latek wciąż trzyma się mocno. A może nawet uda się w tym roku czymś zaskoczyć … pożyjemy, zobaczymy.


Póki co, zapraszam do śledzenia naszych stron oraz profili w mediach społecznościowych. Trzymaj rękę na pulsie, a nie przegapisz niczego … ;)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij