Daniel Ryciak

Śląski Jazz Club 2018

Powoli zaczynamy przygotowywać program działania na rok 2018.

Śląski Jazz Club 2018

Czym będzie się on różnił od roku ubiegłego? Wbrew pozorom zmian trochę będzie, o czym będziemy stopniowo informować. Na razie mogę tylko zdradzić, że rozszerzymy nieco zakres działania i skład osobowy, ale … wszystko w swoim czasie.
Póki co, ze stuprocentową pewnością możemy ogłosić, że 17 edycja cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą i 14 Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach dojdą do skutku. Chociaż, nie wykluczone że zmiany będą dotyczyć również tych projektów. Najbliższe dwa, trzy miesiące to pokażą.
Miło mi też przypomnieć, a jeśli ktoś nie zauważył to powiadomić, że cykl Czwartek Jazzowy z Gwiazdą ma wreszcie własną, dedykowaną stronę internetową. Nowoczesna, ale prosta w nawigacji, responsywna, wyposażona we wszelkie możliwości kontaktu z social media, a nawet kierująca do miejsca koncertu. Od razu dodam, że chociaż strona jest już sprawna i funkcjonalna, to jest już teraz przygotowana na pewien rozwój. W ciągu roku pojawi się tam kilka nowych elementów.

Koncerty cyklu zaczniemy w okolicach kwietnia lub maja. Wynika to bardziej z systemu grantów, podpisywania umów, zaktualizowania harmonogramów i budżetów. Działamy w Gliwicach, dzięki wsparciu Miasta Gliwice, a koncertowo będziemy się udzielać w naszej siedzibie, na scenie Klubu Muzycznego 4ART.
Jazz w Ruinach to jak zwykle dwa pierwsze weekendy sierpnia. Oczywiście, wszystko pod warunkiem, że Ruiny Teatru Victoria będą stać do tego czasu. Mam szczerą nadzieję, że doczekamy wszyscy remontu tego zabytkowego obiektu, mocno związanego z historią Gliwic. Plany już są. I to bardzo ciekawe. Gorzej ze środkami, których poszukiwanie wciąż trwa.

Póki co zapraszam na jam sessions, w każdy trzeci wtorek miesiąca Blues Jam (prowadzony przez Kajetana Drozda), oraz w każdy ostatni czwartek miesiąca Jazz Jam, na który zapraszamy jazzmanów.
W lutym i marcu też jakieś koncerty się wydarzą, o czym info pojawi się wkrótce na stronie Stowarzyszenia.

Wchodzimy więc, jako Śląski Jazz Club, w 62 rok życia i tym samym 62 sezon działalności. Nas wiek emerytalny nie dotyczy …

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij