https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Kajetan Drozd Acoustic Trio - Bourbon And The Blues - Śląski Jazz Club

Kajetan Drozd Acoustic Trio - Bourbon And The Blues

Spontanicznie zawiązany przez Kajetana Drozda zespół miał zagrać tylko jeden koncert. Chodziło wówczas o akcję zbiórki pieniędzy na zakup nowej perkusji dla SJC wykorzystywanej podczas jam sessions. Ogromny sukces tamtego występu sprawił, że formacja postanowiła nie tylko koncertować dalej, ale wejść również do studia.

Kajetan Drozd Acoustic Trio - Bourbon And The Blues

Kajetan Drozd to wielokrotnie nagradzany charyzmatyczny gitarzysta i frontman, ma na swoim koncie koncerty w kraju i za granicą, w tym na największych festiwalach bluesowych. W skład formacji wchodzi również perkusista Paweł Rozkrut, związany ze środowiskiem jazzowym i rockowym oraz Piotr Rożankowski, kontrabasista wykorzystujący w grze technikę „slap” (znany również ze współpracy z jednym z czołowych polskich zespołów jazzu tradycyjnego South Silesian Brass Band).

Trio jest laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 (Memphis, USA). Wzięło również udziału w prestiżowym przeglądzie zespołów FedEx International Showcase w Memphis.

Na płycie "Bourbon And The Blues" znajduje się 11 autorskich kompozycji Drozda utrzymanych w stylistyce nawiązującej do rockabilly, ale także do klasycznego bluesa czy country.

Skład:
Kajetan Drozd - wokal, gitary, harmonijka ustna
Piotr Rożankowski – kontrabas
Paweł Rozkrut – perkusja


Utwory:
1 Car Drive
2 Hell Ain't hot Enough
3 My Girl Hates Rockabilly
4 I Have a Woman
5 Good Old Blues
6 Wake Up Blues
7 Blues Hat
8 Bourbon And the Blues
9 Once I Was In Memphis
10 Billy Plays The Double Bass
11 No Train Has Come

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33