https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Polski jazz narodził się w Gliwicach - Śląski Jazz Club

Polski jazz narodził się w Gliwicach

Mało kto wie, że tak znane festiwale jak Boom Jazz, Rawa Blues czy Metalmania powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club, które obchodzi w tym roku 60-lecie działalności. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert.

Polski jazz narodził się w Gliwicach

Na zdjęciu High Society Band. Czołowy zespół jazzu tradycyjnego w latach 1967–1984. Działał pod patronatem Śląskiego Jazz Clubu i wszyscy muzycy byli jego członkami.

Jubileuszowa gala i koncert odbyły się 15 października w kinie Amok. Zagrał Big Band Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierownictwem prof. Jerzego Jarosika i prof. Andrzeja Zubka, który sięgał do najlepszych tradycji jazzowych: swingu, dużych orkiestr i znakomitych solistów. Przez zespół przewinęło się wielu studentów AM w Katowicach, którzy tam szlifowali swój talent, m.in. Stanisław Sojka i Krystyna Prońko. Podczas jubileuszowego koncertu muzykom Big Bandu na scenie towarzyszyli świetni muzycy, przyjaciele i członkowie Śląskiego Jazz Clubu: wokaliści Ewa Uryga, Beata Przybytek, Jarosław Wist i Wojciech Myrczek, trębacz Piotr Schmidt, wibrafonista Bartek Pieszka oraz gitarzysta Przemek Strączek.

Relacja na stronie www.gliwice.eu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33