https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
JAZZtrzębie - Śląski Jazz Club

JAZZtrzębie

JAZZtrzębie Festiwal to projekt organizowany pod auspicjami UNESCO, w ramach obchodzonego na cały świecie Międzynarodowego Dnia Jazzu.

JAZZtrzębie

Główne obchody wyznaczono na 30 kwietnia, a data ta powiązana jest z obchodzonym w kwietniu w Stanach Zjednoczonych miesiącem jazzu.

W deklaracji z okazji pierwszych obchodów Dnia Irina Bokowa, dyrektor generalna UNESCO, napisała: „Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej.

Projekt JAZZtrzębie Festiwal to cykl spotkań, wykładów, wystaw, warsztatów i oczywiście koncertów propagujących muzykę jazzową jako symbolu integracji artystycznej, wolności i kreatywności.

W każdej edycji prezentują się artyści plastycy i muzycy z całego świata. Wśród polskich artystów są zarówno ci związani z miastem Jastrzębie Zdrój, jak i najwybitniejsi twórcy z całego kraju. Warto nadmienić, że pomysłodawcą projektu i artystą związanym z miastem Jastrzębie Zdrój jest Przemysław Strączek, wieloletni członek SJC. I dlatego też organizatorem JAZZtrzębie Festiwal jest Śląski Jazz Club. 


Wydarzenia festiwalowe realizowane w ramach projektu odbywają się w ośrodkach związanych z miastem Jastrzębie Zdrój. Wszystko się odbywa z reguły w ciągu tygodnia poprzedzającego datę 30 kwietnia, z finałem właśnie 30 kwietnia, czyli podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu.

Więcej na www.jazztrzebie.eu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33