JAZZtrzębie

JAZZtrzębie Festiwal to projekt organizowany pod auspicjami UNESCO, w ramach obchodzonego na cały świecie Międzynarodowego Dnia Jazzu.

JAZZtrzębie

Główne obchody wyznaczono na 30 kwietnia, a data ta powiązana jest z obchodzonym w kwietniu w Stanach Zjednoczonych miesiącem jazzu.

W deklaracji z okazji pierwszych obchodów Dnia Irina Bokowa, dyrektor generalna UNESCO, napisała: „Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej.

Projekt JAZZtrzębie Festiwal to cykl spotkań, wykładów, wystaw, warsztatów i oczywiście koncertów propagujących muzykę jazzową jako symbolu integracji artystycznej, wolności i kreatywności.

W tegorocznej edycji zaprezentują się artyści plastycy i muzycy z Polski, Włoch i Chin. Wśród polskich artystów będą zarówno ci związani z miastem Jastrzębie Zdrój, jak i najwybitniejsi twórcy z całego kraju. Warto nadmienić, że pomysłodawca projektu i artysta związany z miastem Jastrzębie Zdrój, Przemysław Strączek, będzie podczas tegorocznej edycji obchodził 20lecie pracy artystycznej.


Wydarzenia festiwalowe realizowane w ramach projektu będą się odbywać w dniach od 26 do 30 kwietnia 2018 w galerii Acartus, Restauracji Stary Zdrój, Miejskiej Bibliotece Publicznej (Mediateka), Centrum Kultury w Pawłowicach, Domu Zdrojowym, Kinie Centrum.

Więcej na www.jazztrzebie.eu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij