https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Schmidt Electric - Śląski Jazz Club

Schmidt Electric

Schmidt Electric - elektryczno-groove'owy zespół, który budzi fascynacje osobliwym połączeniem fusion i przestrzennego jazzu, z soulem, funkiem, R&B oraz muzyką filmową.

Schmidt Electric

Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, których łączny potencjał w tym zespole przekracza sumę ich indywidualnych możliwości! Zespół od początku swego istnienia występuje z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich pianistów jazzowych i funkowych – Tomkiem Burą, który aktualnie mieszka i koncertuje z wielkim powodzeniem w Wielkiej Brytanii.

Skład:
Piotr Schmidt – trąbka
Tomasz Bura – klawisze, syntezatory
Michał Kapczuk – gitara basowa
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Od momentu powstania (kwiecień 2011) grupa ta zagrała niemal 100 koncertów w tym na takich prestiżowych festiwalach jak „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze, „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, „Lublin Jazz Festival” oraz „JazzBez Festival” – trzykrotnie w ciągu jednej edycji. W ostatnim czasie zespół odniósł ogromne sukcesy na ubiegłorocznych (2014) edycjach „Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu”, „Targi Kielce Jazz Festiwal Memorial to Miles”, oraz tegorocznych Jazz Od Nowa Festival w Toruniu, podczas którego zespół wystąpił z gościem specjalnym – kapitalnym kubańskim perkusistą Ernesto Simpsonem.

Ciesząc się fantastycznym odbiorem publiczności Schmidt Electric to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2014 magazynu Jazz Forum).

Grupa współpracuje z wybitnymi postaciami jazzu, takimi jak:
Alex Hutchings – gitara
Ernesto Simpson – perkusja
Wojtek Myrczek – wokal, vocoder, syntezatory
Bartek Pieszka – wibrafon

Zespół zadebiutował płytą „Silver Protect” wydaną we wrześniu 2012. Wpółwydawcą płyty było Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

W maju 2015 roku wraz z nowym albumem grupa odświeżyła swą nazwę, odtąd występując jako Schmidt Electric. Nowa płyta zatytułowana „Tear The Roof Off” to mieszanka tego za co publiczność pokochała grupę z nowoczesnymi pomysłami i nowatorską specyfiką! Zespół w swych muzycznych poszukiwaniach poszedł o kolejny, zaskakujący krok na przód. Jazz, funk, groove, R&B, a teraz także wpływy drum’n’bass i hip-hopu tworzą wyborną elektryzującą mieszankę – słowem nową jakość.

Świadectwem atrakcyjności i wyjątkowości tej muzyki jest fakt udziału w projekcie specjalnych gości zespołu, wybitnych artystów o ogromnym dorobku artystycznym specjalizujących się w różnorodnych stylistykach muzycznych, takich jak znakomity brytyjski gitarzysta fusionowy Alex Hutchings, brytyjski raper MC Solomon czy wibrafonista jazzowy Bartek Pieszka.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33