https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Generation Next - Śląski Jazz Club

Generation Next

 Generation Next to świeże spojrzenie na muzykę jazzową. Zespół ten to nowoczesny akustyczny mainstream poszukujący przestrzeni, barw, wrażeń i wyjątkowych emocji.

Generation Next

W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi muzycy jazzowi młodego pokolenia, którzy talent odziedziczyli
w genach:


Piotr Schmidt – trębacz, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora III-tomowej Historii Jazzu, książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.


Jacek Namysłowski – puzonista, syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty „wszechczasów” w polskim jazzie.


Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, wielkiego artysty, kompozytora, pedagoga, a obecnie też historyka muzyki jazzowej.


Tomasz Wendt – saksofonista tenorowy, syn wybitnego tenorzysty jazzowego – Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołami Walk Away.

Towarzyszą im:

Francesco Angiuli (Włochy) – kontrabas

Arek Skolik – perkusja

Czy Następna Generacja muzyków spełnia pokładane w nich oczekiwania? Czy tak samo zachwyca słuchaczy jak robiła to poprzednia? W jaki sposób to bogate w muzyczne geny pokolenie artystów jest inne i czym się wyróżnia? Przekonaj się na własne uszy,

Zespół Generation Next zadebiutował 11 kwietnia 2013 roku na festiwalu Jazz nad Odrą. Koncert ten połączony był z nagraniem płyty Live, która wydana została w drugiej połowie tego samego roku. Współwydawcą płyty było Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club.

5 maja 2013 Generation Next wystąpił w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie grając koncert transmitowany live przez program III Polskiego Radia. Koncert został przyjęty bardzo entuzjastycznie o czym świadczą słowa Krzysztofa Ścierańskiego oraz Zbigniewa Namysłowskiego, którzy byli na sali, słuchali, następnie szeroko komentując nowy projekt. Sukces w radiowej Trójce jeszcze bardziej pomógł ugruntować pozycję nowego zespołu w świadomości jazzowych melomanów w Polsce.

Cały koncert do obejrzenia na stronie radiowej Trójki.

W tym samym roku Generation Next zachwyciło publikę gliwickiego Festiwalu Jazz w Ruinach dając niezapomniany koncert z gościnnym udziałem puzonisty Grzegorza Nagórskiego w Ruinach Teatru Victoria.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33