Eventy

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club jest organizatorem koncertów, festiwali, spotkań przy muzyce, konferencji, wydarzeń zamkniętych z towarzyszeniem żywej muzyki.

 

Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club jest organizatorem koncertów, festiwali i innych wydarzeń muzycznych. Autorskie projekty Śląskiego Jazz Clubu to Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, cykl Śląski Jazz Club Prezentuje, Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach czy też Moc Bluesa.
Jeśli jesteś zainteresowany organizacją tych projektów w swoim mieście, w swojej instytucji – skontaktuj się z nami.

Oferujemy również możliwość współpracy przy organizacji imprez o charakterze otwartym lub zamkniętym. Od pomysłu, opracowania, po realizację. Od obsługi technicznej po część artystyczną. Jeśli tylko myślisz o imprezie o charakterze muzycznym – szukasz właśnie nas.
Ponadto Śląski Jazz Club może organizować imprezy o charakterze plenerowym.


Współorganizujemy lub uczestniczymy w ciekawych i ważnych projektach kulturalnych organizowanych przez inne instytucje. Organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy takie wydarzenia jak:

- „Grająca Starówka” – od 2002 roku rokrocznie, już sześć razy, przy ulicy Szkolnej stała „nasza” estrada na której przez dwa dni graliśmy jazz, a czasami też coś z obszarów blues’a.

- Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego – impreza organizowana przez Muzeum w Gliwicach ( od 2003 roku zawsze we wrześniu ), podczas której można było usłyszeć nasze dixielandowe zespoły jazzowe w zabytkowym tramwaju oraz w wielu innych miejscach Gliwic (głównie na koncertach plenerowych).

- Festiwal „Ulicznicy” – lipiec i sierpień 2007 - tym razem naszych muzyków słuchaliśmy na gliwickim rynku podczas projekcji projekcji klasyki światowego kina (filmy braci Marx, Chaplina czy komedie z Busterem Keatonem).

- Polsko-niemieckie spotkanie jazzowe organizowane przez Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej - ostatni projekt to LABORATORIUM meets FARFARELLO

- koncerty świąteczne, kolędowe.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij