Arek Skolik & His Men Play Mingus

Arek Skolik, nasz jazzclubowy kolega wydał nową płytę. Oczywiście, pod patronatem SJC.

Arek Skolik & His Men Play Mingus

Jak sam to ujął: „Nagranie jest efektem spontanicznego jam session w oparciu o kompozycje Charlesa Mingusa”. I, jak już wielokrotnie tego dowodził, Arek Skolik skupią się na pokazaniu siły tkwiącej w tradycji jazzowej, poprzez swoją energię, temperament i nieprzeciętną muzykalność.

Partnerem i patronem płyty jest Śląski Jazz Club.

Utwory:

Peggy's Blue Skylight [7:33]
Self Portait in 3 Colors [7:43]
Fables of Faubus [10:07]
Pithecanthropus Erectus [6:21]
Goodbye Pork Pie Hat [4:58]
Jump Monk (bonus track) [9:33]

Muzycy:

Arek Skolik - drums
Jacek Bothur - tenor sax
Michał Jaros - double bass
Patrycja Zarychta - voc (5)

Sławek Majewski & Arek Skolik 2017

Arek Skolik – urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”, a także otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Również od wielu lat członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club.

Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Arek Skolik współpracował grając koncerty i nagrywając płyty z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, John Zorn, Lee Konitz, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Tymon Tymański, Stanisław Soyka, Ziut Gralak, Wojtek Puszkek, Romek Twarożek, Joachim Mencel, Irek Głyk, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Tomasz Szukalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Piotr Cieślikowski, Shakin’ Dudi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij