https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
Generation Next - Śląski Jazz Club

Generation Next

Zespół Generation Next powstał w kwietniu 2013 roku, a już w maju grupa dała koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitowany Live przez program III Polskiego Radia. Pierwsza płyta zespołu pt: „Live at Jazz nad Odrą” ukazała się w sierpniu tego roku.

Generation Next

Zespół składa się z muzyków młodego pokolenia, ale już docenionych przez znawców i fanów jazzu w Polsce, muzyków będących laureatami wielu prestiżowych konkursów jazzowych w kraju i zagranicą, którzy w różnych projektach zdążyli już objechać z koncertami całą Europę. Ludzi tych łączy coś jeszcze. Swą pasją do jazzu zarazili się od rodziców.

W skład zespołu wchodzą:

Piotr Schmidt – trębacz, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora III-tomowej Historii Jazzu, książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.

Jacek Namysłowski – puzonista, syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty „wszechczasów” w polskim jazzie.

Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, uczestnika ponad 40 nagrań płytowych, autora podręcznika „Kontrabas jazzowy” oraz nagrodzonej przez ministra kultury książki „Historii jazzu- 100 wykładów”.

Tomasz Wendt – saksofonista, syn wybitnego tenorzysty jazzowego – Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołami Walk Away.

Towarzyszą im:

Francesco Angiuli (Włochy) – kontrabas (w Polsce znany głównie z długiej współpracy z Piotrem Wojtasikiem)
Arek Skolik – perkusja (postać wszem i wobec znana i podziwiana)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33