Daniel Ryciak
11.05.2017, 20:00

JazZoom w "Podróży"

JazZoom to działający od ponad sześciu lat zespół z Krakowa, którego liderką jest gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów Kasia Zawieracz. Zespół z powodzeniem koncertuje na muzycznych scenach zarówno w kraju jak i za granicą (festiwale we Włoszech i Austrii).

W Śląskim Jazz Clubie pojawi się 11 maja 2017, oczywiście w czwartek.

JazZoom w

Muzyka zespołu to zgrabna fuzja bossy, popu, jazzu i bluesa. W ich repertuarze przeważają kompozycje autorskie gitarzystki i liderki zespołu Kasi Zawieracz pochodzące z najnowszej płyty „PODRÓŻ” (Universal 2017), w których słychać fascynację sambą, latynoskimi rytmami, piosenką lat 50. i 60.oraz muzyką złotej ery swingu.

Marcelina Gawron – wokal
Kasia Zawieracz – gitara
Ewelina Serafin – flet poprzeczny
Aleksandra Hanke - piano
Vitalij Ivanov – saksofon tenorowy
Paweł Kluba – bas
Michał Peiker – perkusja

www.jazzoom.pl

11 maja 2017, czwartek, godz. 20:00

Recenzja:
"Fani gitarzystki, kompozytorki i autorki tekstów Kasi Zawieracz długo musieli czekać na kolejny krążek. Jednak warto było – po „To co lubię”, udanym debiucie z 2013, artystka zaproponowała w pełni autorski album, ukazujący bogactwo jej oryginalnego talentu i zarazem efekt twórczego progressu, jaki od tamtego czasu dokonał w jej grze i tworzeniu muzyki. Zachowując pewną więź z klimatem poprzedniej płyty, Kasia Zwieracz wprowadziła szereg nowych rozwiązań w zakresie formy, melodyki, frazowania i kolorystyki; słychać też tutaj silniejsze zintegrowanie poszczególnych elementów, większą dyscyplinę i dbałość o detal. „Podróż” zawiera dziesięć utworów (plus dwa „bonus tracki”), z których siedem zostało skomponowanych i zaaranżowanych przez autorkę. Kasia napisała też większość tekstów, które opowiadają o życiu jako podróży. Uderza w nich idealny balans między szlachetną prostotą a wyważonym emocjonalnie przekazem ...

... Charakter muzyki sprawia, że postacią pierwszego planu jest wokalistka Marcelina Gawron. Posiada ciekawy głos o miłej barwie i dobrą technikę, a jej interpretacje są w stanie wydobyć z utworów najdrobniejsze detale. Z kolei Kasia operuje ciepłym, zniuansowanym tonem, idealnie wtapiającym się w pastelowe brzmienie zespołu – sound jej gitary (wciąż pozostaje wierna wykonanemu na zamówienie modelowi Les Paul) wnosi do muzyki elegancję i klasę. Duże wrażenie robią skondensowane sola Vitaliya Ivanova, jazzmana par excellence, aksamitne dźwięki fortepianu i fletu oraz lekka jak puch tkanka rytmiczna budowana przez Gertrudę Szymańską.
Płyta ma przemyślaną dramaturgię i stanowi pewną całość, zatem trudno wyróżniać poszczególne utwory. Nie mogę sobie jednak odmówić przyjemności zarekomendowania „moich typów”, którymi są m.in. „Podróż”, „Na kredyt”, Biała biel”. Interesujący, dojrzały album. Gorąco polecam!"

Bogdan Chmura
„Jazz Forum”

Bilety: 25 zł
(do nabycia w Klubie Muzycznym 4art w godzinach otwarcia lokalu  - www.4artgliwice.com)

Możliwość zakupu online:
1. Na konto Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club przelej sumę za wybraną ilość biletów (najpóźniej w dniu poprzedzających koncert - w dniu koncertu ta opcja nie jest realizowana)
Getin Bank O/Gliwice 42 1560 1081 0000 9040 0023 8437 - w tytule przelewu podaj tytuł koncertu.

2. Prześlij potwierdzenie przelewu w formacie PDF, PNG lub JPG na adres sjc@sjc.pl

3. Przyjdź na koncert - bilety będą czekać.
(ze względu na dziwne i niewytłumaczalne zjawiska zachodzące czasem w świecie elektronicznym sugerujemy posiadanie potwierdzenia przelewu przy sobie, tak na wszelki wypadek).

Zakup biletu online uprawnia do wejścia na koncert, ale nie jest równoznaczny z rezerwacją wybranego miejsca lub stolika. W tym celu sugerujemy przybycie nieco wcześniej na koncert lub kontakt z Klubem Muzycznym 4ART (32 337 54 70).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij