Daniel Ryciak
12.06.2018, 20:00

Breakmaszyna

Koncert w ramach cyklu Wtorek Bluesowy. 

 Breakmaszyna

miejsce:
Klub Muzyczny 4art
44-100 Gliwice, ul. Siemińskiego 22
prowadź do celu

Koncerty Breakmaszyny są żywiołowe, energetyczne i potrafią porwać publiczność. Zespół jest autorem dwóch rozpoznawalnych wśród fanów bluesa w całym kraju piosenek: Szymon Był Punkiem i Rozwalimy Dziś Tę Budę.

Breakmaszyna to częstochowski zespół bluesowy. Jego korzenie sięgają połowy lat 90. Lider grupy, Paweł Stomma, grał w tym czasie w zespole bluesowym Muddy Water. Jednak przy okazji kłobuckiego festiwalu Blues nad Okszą w 2002 r. postanowił wystąpić ze swoim składem. Pojawiła się wówczas nazwa Breakmaszyna, ale był to wówczas zespół jamowy, w którym okazjonalnie grywało bluesa wielu muzyków występujących na co dzień w innych grupach. Skład zespołu zmieniał się często, a przez jego szeregi przewinęło się wielu bardziej lub mniej znanych muzyków ze środowiska muzycznego Częstochowy. Ostateczny kształt zespołu jako trio wykrystalizował się w roku 2006 i trwa do dziś. Zespół gra swoją muzykę określaną jako Postblues.


Na koncie formacji znajdują się dwie wcześniejsze płyty: Postblues z 2007 roku i Częstochowska Masakra Gitarą Elektryczną, która w głosowaniu internautów portalu bluesonline.pl została wybrana bluesową płyta roku 2010.


W swojej historii grupa występowała na wielu festiwalach, m.in. na małej scenie festiwalu Rawa Blues w latach 2006 i 2010, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, BandrFest w Czechach, Koło Bluesa, Bluesonalia w Koninie, Blue Blues w Częstochowie, Blues nad Okszą w Kłobucku, Las Woda i Blues w Radzyniu, Suwałki Blues Festiwal oraz Był Sobie Blues w Tarnowie. W 2008 zespół zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Las, Woda i Blues w Radzyniu , Grand Prix festiwalu Koło Bluesa w Kole, Grand Prix festiwalu Blue Blues w Częstochowie i jedną z pomniejszych nagród na festiwalu Galicja Blues Festiwal w Krośnie natomiast w 2012 roku gitarzysta zespołu, Paweł Stomma zdobył druga nagrodę na Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych Solówka w Nowej Soli.

W 2015 roku pojawiła się trzecia płyta zespołu pt. Urban Legends. Płyta zawiera 12 utworów, a przy jej nagrywaniu uczestniczyli gościnnie Mariusz Czernecki (instrumenty klawiszowe) oraz Tacjana Niksa (wokal).

Paweł Stomma – gitara, śpiew, muzyka i teksty
Tomasz Holewa – perkusja
Nikodem Gocławski – gitara basowa

Bilety: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu koncertu.
(do nabycia w Klubie Muzycznym 4art w godzinach otwarcia lokalu - www.4artgliwice.com)

Możliwość zakupu online:
1. Na konto Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club przelej sumę za wybraną ilość biletów (najpóźniej w dniu poprzedzających koncert - w dniu koncertu ta opcja nie jest realizowana)
Getin Bank O/Gliwice 42 1560 1081 0000 9040 0023 8437 - w tytule przelewu podaj tytuł koncertu.

2. Prześlij potwierdzenie przelewu w formacie PDF, PNG lub JPG na adres sjc@sjc.pl

3. Przyjdź na koncert
(ze względu na dziwne i niewytłumaczalne zjawiska zachodzące czasem w świecie elektronicznym sugerujemy posiadanie potwierdzenia przelewu przy sobie, tak na wszelki wypadek).

Zakup biletu online uprawnia do wejścia na koncert, ale nie jest równoznaczny z rezerwacją wybranego miejsca lub stolika. W tym celu sugerujemy przybycie nieco wcześniej na koncert lub kontakt z Klubem Muzycznym 4ART (32 337 54 70).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij