https://www.high-endrolex.com/33
https://www.high-endrolex.com/33
"Jazz is woman and woman is jazz” - Wystawa plakatu i grafiki - Śląski Jazz Club
Daniel Ryciak
03.08.2018, 19:00

"Jazz is woman and woman is jazz” - Wystawa plakatu i grafiki

14. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach.

Otwarcie wystawy prac młodych, wybitnych artystów spod każdej (niemal) szerokości geograficznej. Kuratorem wystawy jest dr Tomasz Kipka.

miejsce:
Ruiny Teatru Victoria
aleja Przyjaźni 18, 44-100 Gliwice
prowadź do celu

PL

Zapraszamy serdecznie do udziału w wystawie 14. edycji Festiwalu „Jazz w Ruinach”, która potrwa od 3 do 19 sierpnia br. Tematem tegorocznej edycji są „Jazz is woman and woman is jazz”, wystawa będzie eksponowana w wyjątkowym i magicznym, dość surowym miejscu jakim są Ruiny Teatru Victoria. Przewidywane są także wystawy pofestiwalowe w innych lokalizacjach. Na prace czekamy przez miesiąc do 26 lipca do godz. 10.00 czasu lokalnego. Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 50 plakatów wyselekcjonowanych spośród nadesłanych prac. Nowością w tym roku będzie przyjmowanie prac przez formularz strony www: oraz certyfikat udziału, który zostanie wysłany elektronicznie do uczestników wystawy.

PLAKATY MOŻNA NADSYŁAĆ W 2 KATEGORIACH:


(1) „Jazz is woman and woman is jazz” – plakaty na dowolny temat związany z jazzem (prace publikowane i niepublikowane)
(2) Plakaty studenckie (tematy jazzowe)

PARAMETRY TECHNICZNE PLIKÓW:
Tiff, Jpg, Pdf: 1000×700 mm (preferowane prace w pionie), 150–300 dpi, CMYK
(tiff LZW), (max. 50 MB)

Plakaty należy wysyłać przez formularz na stronie internetowej.

Pliki prosimy opisywać w następujący sposób: nazwisko_imię_kraj_tytul-pracy

Deadline: 26 lipca 2018 r.

Tomasz Kipka, dr hab. — ur. 25 października 1976 roku w Tarnowskich Górach. W 2001 roku ukończył Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Artura Starczewskiego. W 2007 roku uzyskał stopień doktora (nagroda naukowa rektora UŚ za wyróżniającą pracę doktorską), a w styczniu 2015 roku stopień doktora habilitowanego. Prowadzi zajęcia ze studentami pracując na stanowisku adiunkta w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego) oraz jako prof. nadzw. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Jego studenci i absolwenci kwalifikują się do wystaw, zdobywają wyróżnienia i nagrody.

Mieszka i tworzy w Radzionkowie, gdzie wraz z żoną prowadzą studio/galerię „Tecken”. Zajmuje się komunikacją i identyfikacją wizualną, grafiką wydawniczą i opakowaniami. W jego dorobku znajdują się między innymi: plakat i logo 1200-lecia Cieszyna, projekt trzytomowej publikacji „Dzieje Cieszyna od pradziejów do czasów współczesnych”, znaki jubileuszowe dla Uniwersytetu Śląskiego, logo Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR czy projekt logo 10-lecia Powiatu tarnogórskiego i bitych przez Mennicę Polską, z okazji jubileuszu Powiatu, florenów tarnogórskich. Zaprojektował także, obowiązujący od tego roku, logotyp festiwalu Jazztrzębie. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w: Boliwii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Finlandii, Francji, Holandii, Hong Kongu, Iranie, Japonii, Korei Płd., Niemczech, Nowej Zelandii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Turcji, USA, na Litwie, Tajwanie, Ukrainie i Węgrzech.

Uhonorowany między innymi nagrodą Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów ICOGRADA Excellence Award, laureat Grand Prix Międzynarodowego Triennale Plakatu Ekologicznego na Słowacji, pierwszego miejsca w konkursie „Śląska Rzecz”, Nagrody Senatora RP oraz nagród i wyróżnień za znaki graficzne, identyfikację wizualną, plakaty i projektowanie książki. Organizator wystaw, w tym plakatu ekologicznego i jazzowego.

Wstęp wolny.

więcej o festiwalu: www.jazzwruinach.pl 

Organizator:

  

Współorganizacja:


Projekt dofinansowany
z budżetu Miasta Gliwice

  

Sponsor główny:


  

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij
https://www.high-endrolex.com/33