Daniel Ryciak
01.09.2018, 12:00

Blues Bana w Bytomiu

Blues Bana, czyli Bytomski Tramwaj Bluesowy rusza po raz szósty.

Blues Bana w Bytomiu

miejsce:
plac Sikorskiego w Bytomiu
prowadź do celu

BLUES BANA rusza już po raz szósty. Tradycyjnie w pierwszą sobotę września. I tradycyjnie pod patronatem Śląskiego Jazz Clubu.


Muzyczny tramwaj będzie jeździł w sobotę, 1 września od godz. 12.00 do 18.30, a zagrają w nim przyjaciele Bany. Każdy może zabrać się w bluesową podróż.

Grasz! Zagraj z nami. Nie grasz! przyjdź, posłuchaj - taka idea od paru lat przyświeca Blues Banie - jedynemu na Śląsku tramwajowi, który raz w roku rozbrzmiewa muzyką graną na żywo.
Idea Blues Bany była zawsze prosta i taka sama - robimy jam session w tramwaju. W Stanach Zjednoczonych grało się na chodnikach, my gramy w tramwaju - mówi Krzysztof Wydro, organizator Blues Bany w Bytomiu.

Jak wspomina, idea Blues Bany rodziła się bardzo powoli. Przekonujemy do niej muzyków, mieszkańców miasta oraz sponsorów. Mamy świadomość, że nasze wydarzenie ma charakter lokalny, chociaż muzycy grający w tramwaju przyjeżdżają do Bytomia z wielu śląskich miast, a nawet i spoza naszego województwa. W ten jeden dzień cała ulica ożywa – podkreśla Krzysztof Wydro.

W tym roku, chcąc wyjść do szerszej grupy mieszkańców naszego miasta, stara „eN-ka” zmienia trasę przejazdu. Główny przystanek będzie miała na placu Sikorskiego w Bytomiu.

Będziemy „dżemować” wokół szkoły muzycznej przejeżdżając przez ulice Katowicką, Jagiellońską i Moniuszki – dopowiada Aleksandra Bubniak organizator Blues Bany.

Co ważne, tego dnia nie będzie żadnych kontroli biletów. W czasie trwania imprezy, każdy będzie mógł pojechać tramwajem za darmo.

Po przejażdżce tramwajem w godzinach wieczornych (około godz. 20.00) odbędzie się jam session z zaprzyjaźnionym klubie. W tym roku będą to bytomskie Piwnice Gorywodów (Strażacka 8, Bytom).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij