Daniel Ryciak
07.12.2018, 19:30

Piotr Schmidt Quartet - Tribute To Tomasz Stańko

"Tribute to Tomasz Stańko" to najnowsza płyta zespołu "Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela Quartet". Jej światowa premiera będzie miała miejsce 7 grudnia 2018. I dokładnie tego samego dnia będzie miała miejsce koncertowa premiera płyty. W Gliwicach, na Scenie Bajka Kina Amok.

Piotr Schmidt Quartet - Tribute To Tomasz Stańko

miejsce:
Scena Bajka Kino Amok
ul. Dolnych Wałów 3
44-100 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Piotr Schmidt to obecnie jedna z najciekawszych i najbardziej znanych postaci polskiego jazzu Jest jednym z tych trębaczy, którzy mocno inspirowali się twórczością Tomasza Stańki:

Bardzo przeżyłem jego śmierć. Pomimo tego, że znaliśmy się przelotnie, ostatnie około 20 lat jego twórczości ogromnie mnie zainspirowało. Jego brzmienie, koncepcja grania zespołowego, frazowanie, jego opowieści i historie wyrażane w taki sposób, że człowiek drży, płacze... Wzbierają w tobie tak silne, dogłębnie przeżywane emocje... Nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Stańko nasycał mnie swoją muzyką przez kilka ostatnich lat.


Kwartet Piotra Schmidta wystąpi w składzie:
Piotr Schmidt - trąbka
Wojciech Niedziela - fortepian
Maciej Garbowski - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja

7 grudnia 2018, piątek, godz. 19.30
Scena Bajka Kino Amok
Bilety: 40 zł (sprzedaż rusza 15 listopada) 

Uwaga: w cenę biletów w II lub IV rzędzie wliczona jest niespodzianka w postaci płyty „Tribute to Tomasz Stańko”. Odbiór płyt, w dniu premiery, czyli w dniu koncertu w holu Kina Amok, na podstawie ważnego biletu. Cena biletów dla II i IV rzędu to 60 zł (w tym 40 zł miejsce + 20 zł płyta).

Zaprasza oczywiście Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club.

Pierwsze recenzje: 

Najlepszy album Tomasza Stańki, którego nie nagrał Tomasz Stańko.
Adam Domagała (Jazzpressu / blog zdzezemlzej).

Jest w tej muzyce jakiś niewiarygodny powiew jazzu, blask muzyki Stańki, ale nie jest to li tylko owe "tribute", lecz wyrafinowana estetyka piękna nowoczesnego jazzu (...) To jedna z ważniejszych płyt polskiego jazzu.
Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij