Daniel Ryciak
26.04.2019, 20:30

András Dés Trio

Andras Des to jeden z najważniejszych węgierskich muzyków, koncertujący nieustannie po wszystkich kontynentach, nietuzinkowa osobowość artystyczna.

András Dés Trio

miejsce:
Dom Zdrojowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. Korwina
ul. Mikołaja Witczaka 5, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu kup bilet

Ma na swoim koncie koncerty m:in w nowojorskiej Carnegie Hall, londyńskiej Covent Garden, a nawet w Operze w Damaszku czy też Jerusalem Theatre. Współpracował m.in z Jack DeJohnette, Eric Truffaz czy Chris Potter. 26 kwietnia wystąpi wraz ze swoim projektem.

Naukę gry na perkusji rozpoczął już w wieku 7 lat. Z wiekiem jego zainteresowania przesuwały się w stronę tradycyjnych instrumentów perkusyjnych wykorzystywanych w muzyce folkowej. Zaczął też interesować się współczesną muzyką improwizowaną, co jednak nie przeszkodziło mu ukończyć Wydział Jazzu Akademii Muzycznej Ferenca Liszta.
Przez ostatnie lata wypracował swój własnych oryginalny zestaw perkusyjny.


Grywał w różnych projektach na całym globie, w tym m.in. na the Cairo Jazz Festival or the Shanghai World Expo. Brał udział w powstaniu ponad 90 albumów. Tworzył również muzykę filmową i teatralną. Stąd też jego skłonność do przekraczania granic stylów i gatunków muzycznych. Współpracuje z kompozytorami muzyki współczesnej, z muzykami improwizującymi ( Palle Mikkelborg, Jack DeJohnette, Gerard Presencer, Eivind Aarset, Mihály Borbély, Eric Truffaz), ale także z poetami i „twórcami słowa”. Jest autorem i jednocześnie wykonawcą spektaklu teatralnego “Unblinking”. Oczywiście, współpracuje także z László Dés, czyli … ze swoim ojcem, kompozytorem i saksofonistą.

Marton Fenyvesi – gitara (struny stalowe)
Istvan Toth Junior – gitara klasyczna (struny nylonowe)
András Dés – perkusja, instrumenty perkusyjny

Organizator:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój:

Partnerzy:

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij