Daniel Ryciak
29.04.2019, 19:00

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet feat. Mr. Krime

Jedyny w Polsce zespół regularnie łączący ze sobą światy jazzu i hip hopu. 

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet feat. Mr. Krime

miejsce:
Kino - Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju
Aleja Józefa Piłsudskiego 27, 44-338 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu kup bilet

Będzie to także koncert promujący najnowszą płytę grupy. Zespół zaprezentuje bowiem materiał ze swojego trzeciego już albumu. Uczestnicy festiwalu JAZZtrzębie będą mieli okazję posłuchać na żywo premierowych utworów jako jedni z pierwszych na świecie … a może nawet jako pierwsi. Tym bardziej warto się wybrać do Jastrzębia Zdroju.

Na trzeciej płycie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet groove spotyka się ze swingiem, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Wersy przeplatają się z improwizowanymi sekwencjami oraz cutem i scratchem. Tego wszystkiego będzie można doświadczyć podczas koncertu zespołu w ramach festiwalu JAZZtrzębie organizowanego przez Śląski Jazz Club. Publiczność, jak do tej pory, zawsze wychodziła z ich koncertów zauroczona, więc nie widzimy powodu by tym razem miało być inaczej. Trzykrotnie występowali z gościnnym udziałem legendy światowej sceny jazzowej - Michała Urbaniaka. Pojawiaj się na wielu festiwalach jazzowych oraz na głównej scenie Hip Hop Kemp - jednego z największych hip hopowych festiwali na świecie.


Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime wystąpi w składzie:
Tomasz Nowak – trąbka
Kuba Płużek - instr. Klawiszowe
Alan Wykpisz - git. basowa
Maksymilian Olszewski – bębny
Wojciech Długosz "Mr Krime" - gramofony, syntezator
Eskaubei - rap, spoken word

O artystach tworzących projekt:

Tomek Nowak – współpracował z Nigelem Kennedym i Jarosławem Śmietaną, a także z muzykami zespołu Amy Winehouse (obecnie koncertuje w projekcie Amy Lives). Wykładowca akademicki, ceniony sideman. Obecnie współpracuje również z Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy) i Karimem Martusewiczem (Voo Voo) w projekcie Akustyk Amigos i z Vitoldem Rekiem w projekcie Vitold Rek & the Spark. Koncetował m.in. w Royal Albert Hall, Ronnie Scott`s czy na festiwalach Glastonbury, BBC Music - Biggest Weekend.

Kuba Płużek - wychowanek i członek zespołów Janusza Muniaka, ma na koncie świetnie przyjęte autorskie płyty. Do swoich zespołów zapraszali go m.in. Michael "Patches" Stewart i Greg Osby. Członek zespołu Mariana Pawlika oraz Sophia Grand Club. Laureat wszystkich najważniejszych wyróżnień i nagród przewidzianych dla młodych jazzmanów łącznie z finałem i wyróżnieniem na Montreux Piano Competition i nominacją do Fryderyka. Stypendysta Fundacji My Polish Heart. Czołowy i jeden z najbardziej kreatywnych polskich pianistów jazzowych. Jego autorska dyskografia obejmuje 4 albumy.

Alan Wykpisz - członek grupy High Definition Quartet, z którą był nominowany do nagrody Fryderyka 2014 w kategorii Jazzowy Debiut za płytę pt."Hopasa". Laureat takich konkursów jak: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen czy Krokus Jazz 2011. Współtworzy również m.in. Vehemence Quartet i Mateusz Gawęda Trio. Koncertował na kilku kontynentach, m.in. z takimi osobistościami jak: Dave Liebman, Randy Brecker czy Joel Frahm. Współracuje również z Agą Zaryan, Grzegorzem Karnasem, Michałem Tokajem czy Piotrem Wyleżołem.

Maksymilian Olszewski - charyzmatyczny perkusista, współtwórca oryginalnych i niepowtarzalnych na polskiej scenie zespołów The Flash i 3Kings. Członek formacji Sophia Grand Club. Grał i nagrywał również z Fours Collective, Gadabit i Stanisław Słowiński Quintet. Obecnie koncertuje też z Vehemence Quartet i Vibe Quartet z którym zdobył w 2017 roku nagrodę Grand Prix XVI Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze. Zdobywca 2 miejsca na konkursie perkusyjnym Polish Drummers w Bielsku Białej. Współpracuje z takimi wykonawcami jak: Vitold Rek czy Janusz Radek.

Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - raper z 20-letnim stażem, pionier łączenia rapu z elementami jazzu. Współtwórca formacji Sophia Grand Club oraz członek projektu Vitold Rek & the Spark. Współpracuje również z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Jakubkiem i formacją Orange Trane. W czerwcu 2017 nagrodzony przez Prezydenta Miasta Rzeszowa za działalność artystyczną. Występował w Polsce, Niemczech i Czechach dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak Dean Brown, Bernard Maseli, Jan Emil Młynarski, Dj Eprom czy Rzeszów Klezmer Band podczas festiwalu Warszawa Singera.

Mr Krime - Wojtek Długosz, krakowski dj, producent, multiinstrumentalista. Pionier turntableism-u w Polsce. Aktywny na scenie od ponad 20 lat. Współpracował z czołówką zarówno jazzowej jak i hip hopowej sceny. Lider własnej Formacji Mr Krime Live Band, członek zespołów Pawła Kaczmarczyka, Moniki Borzym czy formacji El Greco. Kompozytor muzyki teatralnej, autor płyt, mixtape-ów, od lat występuje w najlepszych klubach w Polsce ze swoimi setami dj-skimi. Ostatnio produkcyjnie aktywny pod pseudonimem Late Night Science.

Organizator:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój:

 

 

Partnerzy:

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij