Daniel Ryciak
29.04.2019, 20:30

Przemek Strączek Trio & Special Guest Andy Sheppard (PL/IT/UK)

Jedyny koncert w Polsce. W ramach projektu JAZZtrzębie Festiwal, na który zaprasza organizator, czyli Śląski Jazz Club. 

Przemek Strączek Trio & Special Guest Andy Sheppard (PL/IT/UK)

miejsce:
Kino - Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju
Aleja Józefa Piłsudskiego 27, 44-338 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu kup bilet

Podczas tegorocznej edycji festiwalu JAZZtrzębie Przemysław Strączek zaprosił do swojego projektu mistrza saksofonu z Wielkiej Brytanii Andy Sheppard'a, związanego z prestiżowa wytwórnią płytową ECM. W zespole Przemka pojawia się także gość ze słonecznej Italii, czyli Francesco Angiuli. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami. Zaprasza Śląski Jazz Club.  

Andy Sheppard - saksofon tenorowy, altowy
Przemysław Strączek – gitara
Francesco Angiuli – kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Andy Sheppard jeden z najważniejszych brytyjskich saksofonistów jazzowych i kompozytorów, nagradzany wielokrotnie przez Brytyjską Akademię Fonograficzną w kategorii muzyki jazzowej. Koncertował i nagrywał z najważniejszymi : z trio Paula Bleya, z zespołami Jimmy’ego Giuffre, Arta Farmera, George’a Russella, Stana Getza, Gary’ego Burtona, Mike’a Gibbsa, Gila Evansa. Na początku lat 90-tych podjął współpracę z Carlą Bley i Stevem Swallowem tworząc m.in. kwartet The Lost Chords – jedną z najważniejszych grup współczesnego jazzu. Jego autorski kwartet zaistniał brawurowym albumem „Surrounded By Sea ” zrealizowanym, w 2015 roku, przez Manfreda Eichera w jego monachijskim bastionie nowoczesnego jazzu, ECM Records. Nagranie to okrzyknięto nie tylko doskonale wtapiającym się w nastrój i motto ECM  („brzmienie powyżej ciszy”), ale krytycy ukuli także nowe określenie dla muzyki oraz kompozycji saksofonisty : „dojmującą łagodność”.

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music.  Autor pięciu płyt "Earthly Room" 2007,"Light & Shadow" - 2010 oraz "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i White Grain of Coffee - 2014, Three Continents - 2016. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Tajlandii, Chinach, Singapurze i Malezji.

 

Francesco Angiuli  uznany kontrabasista we Włoszech, doskonały sideman, absolwent University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie rozpoczął specjalizację na prestiżowej uczelni Royal Conservatory of Den Haag pod kierunkiem Hein Van de Geyn, Frans van der Hoeven, co 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu magistra kontrabasu i gitary basowej. Koncertuje w całej Europie, współpracował m.in.: z Benny Golsonem, Johnem Betschem, Keithem Tippettem, Peterem Beetsem, Piotrem Wojtasikiem. Koncertował z takimi sławami jak Wynton Marsalis, Andy Sheppard czy Benny Golson. Obecnie jest wykładowcą kontrabasu w słynnej uczelni muzycznej Konserwatorium w Padwie (Włochy). Ma na swoim koncie wiele albumów nagranych dla utytułowanych artystów.

 

Patryk Dobosz - „Patryk to prawdziwy wirtuoz swego instrumentu” - te słowa na polskim perkusiście młodego pokolenia wypowiedział Randy Brecker. Patryk to laureat wielu konkursów jazzowych: m.in. I Nagroda na Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie, I Nagroda w „V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym”, Specjalna Nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie „JAZZ JUNIORS”oraz  I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji.Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Organizator:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój:

 

 

Partnerzy:

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij