Daniel Ryciak
30.04.2019, 20:00

O.N.E QUINTET

Koncert laureata Novum Jazz Festival 2018.

O.N.E QUINTET

miejsce:
Stary Zdrój
1 Maja 25, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu

Na zakończenie festiwalu JAZZtrzębie w Międzynarodowym Dniu Jazzu zapraszamy na klubowy koncert w zespołu w 100% żeńskiego z udziałem laureatki konkursu na Nową Nadzieję Jazzu w ramach Novum Jazz Festiwal 2018 saksofonistki Moniki Muc.

Dla zespołu koncertu na festiwalu JAZZtrzębie jest nagrodą i przy okazji kolejnym konkursem. Wynikiem tego konkursu będzie ... udział w festiwalu Jazz w Ruinach 2019. Organizatorem obu festiwalu jest oczywiście Śląski Jazz Club. 

O N E Quintet to zespół utworzony przez pięć utalentowanych kobiet na co dzień działających na scenie jazzowej, popowej i awangardowej. Tworzą go przedstawicielki młodego pokolenia muzyków: Dominika Rusinowska - vln, Monika Muc - as, Paulina Atmańska - p, Kamila Drabek - db, Wiktoria Jakubowska - dr.
Zespół inspiruje przede wszystkim współczesny jazz oraz przeplatające się z nim inne nurty, np. hip hop czy etno. Grupa charakteryzuje się fantastycznym, akustycznym brzmieniem oraz całą paletą emocji i nastrojów kreowanych przy pomocy indywidualnych umiejętności, a przede wszystkim wzajemnej interakcji. Zespół pracuje obecnie nad autorskim materiałem na debiutancką płytę występując na scenach klubowych i festiwalowych.

O artystkach: 

Kamila Drabek - kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów Azoty Tarnów Jazz Contest oraz School and Jazz Festiwal w Lubaczowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska.

Paulina Atmańska - absolwentka klasy fortepianu w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Laureatka II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową i wyróżnienia indywidualnego w XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal. Współpracuje z wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej (Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim) oraz prowadzi trio wykonujące jej autorskie kompozycje.

Dominika Rusinowska - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Laureatka nagrody publiczności na II międzynarodowym konkursie im. Z. Seiferta. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta Oberek), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.

Monika Muc - saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festiwal w 2017 r. oraz zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz FLARY.

Patrycja Wybrańczyk- uczennica Wydziału Jazzu ZSPM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk oraz uczestniczy w wielu innych projektach.

Organizator:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój:

  

Partnerzy:

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij