Daniel Ryciak
30.04.2019, 20:00

Międzynarodowy Dzień Jazzu w Gliwicach.

Śląski Jazz Club zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu 2019 także do Gliwic, do swojej siedziby. 

Międzynarodowy Dzień Jazzu w Gliwicach.

miejsce:
Ormiańska
o. Jana Siemińskiego 22 / Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Podobno od nadmiaru głowa nie boli, więc idąc tym tropem Śląski Jazz Club organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu nie tylko w Jastrzębiu Zdroju, ale także u siebie, w mateczniku, w swojej siedzibie.

Dokładnie 30 kwietnia zapraszamy na tryptyk koncertowy, czyli:

Godz. 20.00
SOUTH SILESIAN BRASS BAND
Jeden z czołowych polskich zespołów jazzu tradycyjnego. Założony w 1974 roku przez klarnecistę Piotra Cupoka. Zespół występował na niezliczonej ilości festiwali jazzowych w Polsce a także we Francji, Irlandii, Niemczech, Rosji, na Litwie, Słowacji Węgrzech i wielu innych. Grupa ma w swoim dorobku dwie płyty, jest także współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku.

Zespół gra w składzie:
Adam Abrahamczyk - trąbka i śpiew, leader;
Elżbieta Skrzymowska - skrzypce i śpiew;
Sebastian Wieczorek - puzon;
Daniel Bober - saksofony;
Piotr Rożankowski - kontrabas;
Adam Dzierżęga - fortepian;
Marian Siwicki - banjo;
Jerzy Wenglarzy – perkusja.

Godz. 21.00
TREFON / CICHY DUO
Andrzej Trefon - wszechstronny gitarzysta, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny, koncertował i nagrywał z takimi grupami jak Big Band Katowice, zespół Andrzeja Dąbrowskiego, Big Band Andrzeja Rosiewicza, Big Band Wiesława Pieregorólki, Orkiestra Polskiego Radia w Opolu. Jest laureatem nagród indywidualnych i zespołowych. Kilkukrotnie występował na festiwalach "Jazz nad Odrą" (tytuły laureata) oraz "JazzJamboree".

Jan Cichy - gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, kompozytor, również absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w festiwalach "Jazz nad Odrą" (tytuły laureata i wyróżnienia indywidualne) oraz "Jazz Jamboree". Był członkiem wielu zespołów ( Extra Ball, Zespół Zbigniewa Namysłowskiego, Big Band Katowice, Big Band Andrzeja Rosiewicza, Big band Wiesława Pieregorólki, Orkiestra Polskiego Radia w Opolu . Współpracował z pianistą Januszem Skowronem, skrzypkiem Maciejem Strzelczykiem oraz wokalistami -Izą Zając i Markiem Bałatą.

Godz. 22.00
Wspólny występ SOUTH SILESIAN BRASS BAND oraz duetu TREFON / CICHY, a potem … JAM SESSION.

Bilety: 15 zł do nabycia online 

Możliwość zakupu gotówkowego na miejscu tylko w dniu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem (jeśli jeszcze jakieś bilety będą dostępne). 

Zaprasza:

Wyłączny sponsor:EMT-Systems to największy ośrodek szkoleń technicznych w kraju. Tylko w zeszłym roku gliwicka firma przeszkoliła niemal 9 tysięcy osób. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień doceniających innowacyjne podejście do procesu dydaktycznego oraz dynamiczny rozwój.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij