Daniel Ryciak
13.06.2019, 21:00

Yes4Jazz

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2019 i ... koncertowa premiera płyty.

Yes4Jazz

miejsce:
Śląski Jazz Club / Ormiańska
ul. o. Jana Siemińskiego 22, Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Koncertowa premiera płyty „Hard Work” , która powstała z materiału live, podczas koncertu w klubie 12on14 w Warszawie.

Brzmienie zespołu i sposób gry nawiązuje do tradycji stylów be-bop i hard-bop. Od 2013 roku zespół wykonuje głównie utwory autorskie, których największą siłą są kompozycje pianisty Wojciecha Pruszyńskiego, z wyrazistą melodyką i wydawałoby się niewyczerpanymi pomysłami harmonicznymi i aranżacyjnymi. W tym ostatnim aspekcie mocno wspieranymi przez pozostałych członków zespołu.

W skład grupy wchodzi jeden z najlepszych perkusistów w kraju. Mowa o Arku Skoliku. Na stałe współpracuje z zespołem Graal trębacza Ziuta Gralaka. Prowadzi swój własny zespół Checkmate, z którym zrealizował 2 płyty. Jego autorskim projektem jest także płyta „Detour Ahead”. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych, m.in. z Stanisławem Soyką, Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Szukalskim, Mietkiem Szcześniakiem, Lorą Szafran, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Jarosławem Śmietaną, Jerzym Małkiem, Janem Ptaszynem Wróblewskimi, a także z wybitnymi muzykami jazzowymi zza granicy, takimi jak: Lee Konitz, Steve Logan, Nina Stiller, Nigel Kennedy czy też John Zorn,

Duma rozpiera nas tym bardziej, że jest to wieloletni członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club i koordynatorów naszych comiesięcznych jam sessions.


Yes4Jazz
Robert Chyła – saksofon
Wojciech Pruszyński – fortepian
Piotr Stepek – kontrabas
Arek Skolik – perkusja

więcej o artystach i projekcie na stronie www.czwartek.sjc.pl 

Bilety: 20 - 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu 
W przedsprzedaży do nabycia online na: 

Organizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij