Daniel Ryciak
03.08.2019, 19:00

MÓW

Jazzowo-soulowe brzmienie z nutką RnB i nietuzinkowe teksty. Kolejny dzień festiwalu Jazz w Ruinach.

MÓW

miejsce:
Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7, 44-100 Gliwice
prowadź do celu

Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów: Ania Bratek, Aga Derlak, Mateusz Szewczyk, Patryk Zakrzewski.
Ich muzyka to jazzowo-soulowe brzmienie z nutką RnB i nietuzinkowe teksty.


Jesienią 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka EPka zespołu. W 2018 ukazała się pierwsza płyta „Historie zebrane” wydana przez słowacką wytwórnię Hevhetia.

Grupę tworzą:


Ania Bratek (voc) - Kobieta śpiewająca i pracująca. Skończyła wokalistykę jazzową na warszawskiej 'Bednarskiej'. Współzałożyła zespół KidBrown (Opole, Debiuty 2015). Udziela się również w projektach Praise Trio oraz chórze gospelowym "Z Miłości". MÓW to jej pomysł, melodie i teksty.

Aga Derlak (p i voc) - Liderka Aga Derlak Trio. Za swój debiutancki album otrzymała Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się u M. Tokaja, Z. Namysłowskiego oraz P. Tomaszewskiego. Jest studentką AM w Katowicach na Wydziale Jazzu. Wraz ze swoim triem została nagrodzona na licznych konkursach jazzowych.

Mateusz Szewczyk (b) - Student AM w Katowicach na wydziale jazzu. Jest członkiem wielu zespołów i projektów, m. in. Early Birds, chór gospel "Z Miłości" i wiele innych. Kontrabasista i basówkarz, od ponad 9 lat rozwija się na obu tych instrumentach, czerpiąc inspiracje z wszelkich źródeł muzycznych.

Patryk Zakrzewski (percussions) - Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny, absolwent AM w Katowicach na wydziałach klasycznym i jazzowym. Współpracował z wieloma artystami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. Akompaniował w programach Idol oraz Taniec z gwiazdami.

Wstęp wolny.

Miejsce realizacji festiwalu:

Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7, 44-100 Gliwice

Organizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Wystawa "Jazz is a man's thing" dofinansowana przez Samorząd Województwa Śląskiego.


Sponsor:

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij