Daniel Ryciak
03.08.2019, 21:00

Aga Derlak Trio

Jeden na najciekawszych projektów na europejskiej scenie jazzowej z (najprawdopodobniej) jedynym tegorocznym koncertem w kraju. Właśnie na festiwalu Jazz w Ruinach.

Aga Derlak Trio

miejsce:
Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7, 44-100 Gliwice
prowadź do celu

Laureat nagrody RYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. W skład zespołu wchodzą kontrabasista: Tymon Trąbczyński, perkusista Szymon Madej oraz liderka grupy, czyli Aga Derlak. Wykonują autorskie kompozycje, które są wypadkową licznych inspiracji oraz własnych doświadczeń muzycznych.


W 2015 roku wydali debiutancką płytę “First Thought” sygnowaną przez słowacką wytwórnię Hevhetia. W 2017 ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. "Healing".


Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka i liderka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival, Zilina International Jazz Contest oraz Czech Contest.

Aga Derlak obecnie coraz bardziej obecna jest na amerykańskiej scenie, więc będzie to też jedna z nielicznych (jeśli nie jedyna) w tym roku okazja by ją usyłyszeć w Polsce.

Aga Derlak – fortepian
Michał Kapczuk – kontrabas
Szymon Madej – perkusja

Wstęp wolny.

Miejsce realizacji festiwalu:

Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7, 44-100 Gliwice

Organizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Wystawa "Jazz is a man's thing" dofinansowana przez Samorząd Województwa Śląskiego.


Sponsor:

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij