Daniel Ryciak
09.08.2019, 11:00 10.08.2019, 18:00

Warsztaty muzyczne

Podczas 15. Festiwalu Jazz w Ruinach odbędą się warsztaty zespołowe oraz indywidualne.

 Warsztaty muzyczne

miejsce:
Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7, 44-100 Gliwice
prowadź do celu

Adresatami warsztatów są młodzi adepci muzyki improwizowanej, uczniowie średnich szkół muzycznych, młodzież i osoby dorosłe zajmujące się muzyką jazzową, improwizowaną amatorsko i profesjonalnie. Zgłoszenia będą przyjmowane zarówno od osób indywidualnych, jak i od zespołów (tria, kwartety) pragnących rozwinąć swoje umiejętności, przełamać słabości i znaleźć rozwiązanie nurtujących ich problemów wykonawczych.

Temat: "Warsztaty gry w zespole jazzowym: kształtowanie brzmienia i zgrania zespołu, wraz z podstawami improwizacji jazzowej, nauka o zastosowaniach skal, swingowej rytmice i artykulacji w improwizowanych partiach solowych".

Koordynatorem warsztatów i instruktorem jest:

Jarosław Spałek - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog, trębacz, instrumentalista sesyjny mający w dorobku ponad 80 płyt muzyki rozrywkowej i jazzowej. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce, m.in. Kukla Band, Alex-Band, obecnie gra w reaktywowanej Orkiestrze Jerzego Miliana i w Tarkowski Orchestra. Nagrał płytę z gliwickim zespołem jazzu tradycyjnego Enerjazzer. Od wielu lat prowadzi zajęcia zespołu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, który to zespół jest doskonale znany w gliwickim środowisku jazzowym z działalności koncertowej.

Instruktor:

Marcin Kaletka - roduzony w 1986 roku, saksofonisja2ta tenorowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Marcin współpracuje ze znanymi postaciami Polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej w takich formacjach jak m.in.: Piotr Wojtasik Group, Eryk Kulm „Quintessence”, Mateusz Sobiechowski Quintet oraz jest współtwórcą zespołu Szczypka/Kaletka Quintet. Na swoim koncie ma również nagranie trzech albumów jazzowych z zespołem Wierba & Schmidt Quintet: „Maya” (2009), „Live in Getxo” (2010), „Black Monolith” (2011) oraz płyty z wokalistą Wojciechem Myrczkiem „We’ll Be Together Again” (2010).

Zajęcia odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im Ludomira Różyckiego w Gliwicach
(ul. o. Jana Siemińskiego 6) w dniach: 9 - 10 sierpnia 2019.

Zajęcia każdego dnia w godzinach od 11:00 do 15:00.

Uczestnicy warsztatów wraz z pedagogami zaprezentują się wspólnie w programie będącycm podsumowaniem warsztatów na scenie festiwalowej w Hali Modeli GZUT (ul. Wincentego Pola 7, Gliwice) podczas ostatniego dnia festiwalu 10 sierpnia 2019 (początek godz. 18:00) - wstęp wolny.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij