Daniel Ryciak
14.11.2019, 20:00

Cherry / Skolik Project + WOJCIECH KAROLAK

Tak oto rysuje się finał 18 edycji cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2019. Z udziałem świętującego jubileusz 80 urodzin Wojciecha Karolaka. Jedyna okazja w Gliwicach by złożyć Mistrzowi życzenia.

Cherry / Skolik Project + WOJCIECH KAROLAK

miejsce:
Scena Bajka – Kino Amok
ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Będzie to koncert w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Gwiazda nowojorskiej sceny jazzowej, wybitny polski perkusista i gość specjalny, bowiem na koncercie w Gliwicach wystąpi prawdziwa ikona jazzu, świętujący swoje 80 urodziny Wojciech Karolak. Podczas tego specjalnego koncertu zasiądzie za fortepianem, a więc będzie to powrót do tradycji i niezwykle rzadka gratka dla miłośników jazzu.


Ed Cherry –  jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, wieloletni współpracownik (od 1978 r. do 1992 r.) z Dizzego Gillespiego. Występował w kwartecie Gillespiego, w Big Bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton i Paula West. Cherry współtworzył także latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki przez Europę, aż po Azję.

Wojciech Karolak - absolutna legenda i żywa historia polskiego jazzu. Współpracownik m.in. Krzysztofa Komedy, Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego czy Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor, ale także saksofonista. W roku 2019 świętuje swoje 80 urodziny. I będzie to doskonała okazja by oddać mu hołd i złożyć życzenia także w Gliwicach, podczas cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Tym bardziej, że podczas tego szczególnego koncertu zasiądzie nie za Hammondem, a za fortepianem.


Arek Skolik - to nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów.


W koncercie udział wezmą także dwie wschodzące gwiazdy młodej europejskiej sceny jazzowej, czyli Maciej Kitajewski na kontrabasie i Paweł Palcowski na trąbce.

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2019

Miejsce:
Scena Bajka – Kino Amok
ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
Data:
14 listopada 2019, godz. 20.00

Ed Cherry – gitara
Arek Skolik – perkusja
Maciej Kitajewski – kontrabas, gitara basowa
Paweł Palcowski – trąbka, flugelhorn

Gość specjalny Wojciech Karolak -fortepian


Sprzedaż biletów (prowadzona przez kasy Teatru Miejskiego w Gliwicach i Bilety24).

Organizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij