Daniel Ryciak
19.12.2019, 20:00

Piotr Schmidt Quartet feat. Kęstutis Vaiginis

Vintage Vinyl Tour, czyli koncert bardzo nieŚwiąteczny. Szykuje się prawdziwe wydarzenie muzyczne w Gliwicach.

Piotr Schmidt Quartet feat. Kęstutis Vaiginis

miejsce:
Scena Bajka – Kino Amok
ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
prowadź do celu kup bilet

Idą święta, wszyscy zachęcają do świątecznych promocji, świątecznych zakupów, etc. My idziemy pod prąd tym tendencjom i zapraszamy na koncert bardzo nieświąteczny, by się oderwać od świątecznej gorączki (by nie powiedzieć szaleństwa). Chociaż nie do końca, bo ... będzie można coś podarować od siebie przy tej okazji i zostać Mikołajem.

Pamiętacie premierę płyty "Tribute to Tomasz Stańko" zespołu "Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela”? Premiera płyty CD miała miejsce w Gliwicach 7 grudnia 2018, a jej organizatorem był oczywiście Śląski Jazz Club.
Krążek wywołał furorę w polskim środowisku jazzowym i przez wielu dziennikarzy został okrzyknięty „najlepszą płytą jazzową 2018 roku w Polsce”.

To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie!
Wulf Muller (Okeh Records - Sony Music Germany)


Ta muzyka rozdziera serce, jest melancholijna, pełna smutku i ... piękna.
Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum (European Jazz Network, February 2019)

Jest w tej muzyce jakiś niewiarygodny powiew jazzu, blask muzyki Stańki, ale nie jest to li tylko owe "tribute", lecz wyrafinowana estetyka piękna nowoczesnego jazzu (...) To jedna z ważniejszych płyt polskiego jazzu.
Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)

Wspaniały hołd dla mistrza trąbki. To może być jazzowa płyta roku 2018 w Polsce!
Michał Dybaczewski (Kurier Lubelski)

"Tribute to Tomasz Stańko". To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji.
Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)

Jestem wstrząśnięty pięknem tej muzyki.
Marek Bania (Jazz TV)

Biorąc po uwagę powyższe opinie Piotr Schmidt, nasz człowiek, poszedł za ciosem i zdecydował się na wydanie winylowej wersji tejże płyty.


Płyta winylowa "Tribute to Tomasz Stańko" zespołu "Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela” ukazała się 19 września 2019. Trasa koncertowa promująca wersję winylową płyty została zagrana we współpracy z wybitnym litewskim saksofonistą: Kęstutisem Vaiginisem.

Zapraszamy więc 19 grudnia 2019, w czwartek o godzinie 20.00 do Kina Amok (Scena Bajka – Kino Amok w Gliwicach) na gliwicką premierę płyty winylowej zespołu "Piotr Schmidt Quartet feat. Kęstutis Vaiginis”.

Piotr Schmidt – trąbka,
Kęstutis Vaiginis – saksofony,
Wojciech Niedziela – fortepian,
Maciej Garbowski – kontrabas,
Krzysztof Gradziuk – perkusja.

Będzie to koncert bardzo nieświąteczny, ale niezwykle klimatyczny. I przy okazji szykuje się wydarzenie muzyczne końcówki 2019 roku. Pisaliśmy na wstępie o możliwości wpisania się w atmosferę i klimat Świąt, ale nie poprzez szaleństwa zakupowe, ale poprzez danie czegoś od siebie. Otóż, uczestnicząc w koncercie i kupując bilet wspieracie zbiórkę na leczenie Franka, chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1).


Leczenie Franka jest niezwykle kosztowne, potrzeba aż 9mln złotych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na www.franekfriends.com

Muzycy przykażą dochód z koncertu na leczenie na pomoc dla chorego Franka. Podwójnie więc wart uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Bilety: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu. 
Do nabycia online poprzez Teatr Miejski w Gliwicach oraz Bilety24 

Organizator:


Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij