Daniel Ryciak
10.07.2020, 19:00

Yumi Ito & Szymon Mika

Zmiana daty koncertu ze względu na zagrożenia epidemii koronawirusa (COVID-19).
Ten polsko-japoński duet mieliśmy okazję gościć w Gliwicach w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Tym razem zapraszamy na koncert w ramach projektu  JAZZtrzębie Festiwal 2020.

Yumi Ito & Szymon Mika

miejsce:
Dom Zdrojowy Miejskiego Ośrodka Kultury
Mikołaja Witczaka 5, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu kup bilet

Zapewne bywalcom projektów organizowanych przez Śląski Jazz Club nie trzeba specjalnie przedstawiać tego duetu, dodajmy – magicznego duetu. Gościli wszak w Gliwicach w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, a sam Szymon pojawiał się podczas festiwalu Jazz w Ruinach.
Tym razem SJC zaprasza do Jastrzębia Zdroju. A by formalności stało się zadość, więc kilka słów o duecie.

Yumi Ito | Szymon Mika to duet tworzony przez utytułowanych muzyków młodego pokolenia. Yumi Ito, wokalistka, laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival, większość życia spędziła w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów – Polski i Japonii. Od lat wypracowuje swoje miejsce na scenie muzyki improwizowanej, współtworząc nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata. Szymon Mika w 2015 zdobył Pierwszą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitary Jazzowej im. Jarka Śmietany, a rok później został okrzyknięty Jazzową Nadzieją Roku. Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym na potrzeby rocznego projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc kompozycje rozpięte pomiędzy jazzową improwizacją a niebanalnym liryzmem. Ich gitarowo-wokalny duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy kojarzone z tego typu projektami.


Bilety do nabycia na stronie Bilety24.

Organizator JAZZtrzębie Festiwal 2020: Śląski Jazz Club 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij