Daniel Ryciak
10.07.2020, 20:00

Håkon Kornstad

Zmiana daty koncertu ze względu na zagrożenia epidemii koronawirusa (COVID-19).
Håkon Kornstad to nagradzany norweski saksofonista jazzowy, rozpoznawany przez krytyków jazzowych na całym świecie. W 2009 roku odkrył swój śpiewny głos, a w 2014 roku ukończył studia magisterskie w Norweskiej Akademii Operowej. Teraz dzieli swój czas między dwa niemal przeciwstawne gatunki muzyczne – łącząc je na niespotykaną dotąd skalę. Pojawi się w ramach JAZZtrzębie Festiwal 2020.

Håkon Kornstad

miejsce:
Dom Zdrojowy Miejskiego Ośrodka Kultury
Mikołaja Witczaka 5, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu kup bilet

Urodzony w Oslo saksofonista, jeden z najwybitniejszych współczesnych norweskich muzyków jazzowych. Jest przykładem artysty poszukującego w sferze jazzu jak i muzyki klasycznej. Współpracuje z Bugge Wesseltoftem, Matsem Eilertsenem, Håvardem Wiikiem. We wrześniu 2013 roku Kornstad został zaproszony przez amerykańskiego saksofonistę jazzowego Joshua Redmana do wspólngo koncertu solo i duecie w londyńskiej Wigmore Hall.

W kwietniu 2015 r. Koncert na festiwalu jazzowym w Sarajewie został wydany cyfrowo jako album Live in Sarajevo , pierwszy album, w którym w pełni zaprezentowano połączenie saksofonu jazzowego i śpiewu operowego Kornstada. W styczniu 2017 roku Kornstad zagrał swój pierwszy koncert symfoniczny z repertuarem Tenor Battle . W tym nagraniu dla norweskiej telewizji krajowej z Norweską Orkiestrą Radiową zaprezentował tradycyjne i nowe arie arii operowych i piosenek artystycznych.

Pisali o nim:
Cudownie zebrał światy arii operowych i jazzowej ekspresji, rzadki wyczyn jazzowego crossovera z artystyczną integralnością i nienaruszonym sercem”. Downbeat (USA)

„Łączy ze sobą różne elementy muzyki w taki sposób, w jaki są w stanie zrobić tylko artyści z rzadkim smakiem muzycznym.” Adresseavisen (NO)


Bilety do nabycia na stronie Bilety24.

Organizator JAZZtrzębie Festiwal 2020: Śląski Jazz Club 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij