Daniel Ryciak
08.05.2020, 19:00

Krzysztof Herdzin Trio

Krzysztof Herdzin jako lider projektu, z doskonałymi muzykami bierze na warsztat Chopina. Koncert w Baranówce, a ponieważ to nasz partner, wiec Śląski Jazz Club z przyjemnością przyłącza się do współorganizacji tego koncertu.

Krzysztof Herdzin Trio

miejsce:
Ranczo Baranówka
Leśniczówka 23, 42-690 Nowa Wieś Tworoska
prowadź do celu

Absolutna czołówka polskiej sceny jazzowej w interpretacjach muzyki Fryderyka Chopina. Wszystko w niezwykłych okolicznościach przyrody, czyli w miejscu magicznym, u naszego partnera – w Baranówce.


Czy tych muzyków trzeba w ogóle przedstawiać? Chyba nie, ale może tak pro forma, dla wypełnia formalności.


Krzysztof Herdzin – doktor sztuk muzycznych, adiunkt na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, multiinstrumentalista, autor jazzowych interpretacji Fryderyka Chopina, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka.


Cezary Konrad – światowej klasy perkusista jazzowy (nie raz i nie dwa gościł w Śląskim Jazz Clubie), kompozytor, aranżer. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie. Z faktów mniej znanych i rzadziej przytaczanych. Jego ojciec również był muzykiem, aranżerem i kompozytorem. Matka pianistka w szkołach baletowych.

Paweł Pańta - wybitny kontrabasista i gitarzysta basowy. Był członkiem Gustaw Mahler Jugend Orchester, prowadzonej przez Claudio Abbado. Współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen. Od wielu lat jest członkiem kwintetu I Solisti di Varsawia, a także współpracuje z kwartetem Pima Vista. Wielokrotnie koncertował z wybitnymi solistami tj.: Piotr Paleczny, Karol Radziwonowicz, Władysław Kłosiewicz, Konstanty Andrzej Kulka, Jan Stanienda, Jadwiga Kotnowska. Uczestniczył w nagraniu wielu płyt, zarówno muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Współpracował z całą czołówką polskiego i światowego jazzu jak Randy Brecker, Mike Stern, Gregory Porter, Troy Miller, Mark Soskin.

Współorganizatorem i partnerem koncertu jest Śląski Jazz Club.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij