Daniel Ryciak
10.07.2020, 20:00

Adam Bałdych solo

Niespodzianka, ale wspaniała. Podczas festiwal JAZZtrzębie 2020 w solowym koncertem pojawi się jeden z najciekawszych skrzypków na arenie światowej.  Cudowne dziecko skrzypiec, a według niektórych ... wcielony diabeł skrzypiec ;) 

Adam Bałdych solo

miejsce:
Dom Zdrojowy, Jastrzębie-Zdrój
Mikołaja Witczaka 5, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
prowadź do celu

Adam Bałdych to skrzypek, improwizator, kompozytor, aranżer. Od roku 2012  związany z prestiżową niemiecką oficyną wydawniczą ACT, jako jeden z nielicznych polskich twórców.

Laureat nagrody Echo Jazz, nagrody niemieckiego przemysłu muzycznego, był nominowany do nagrody Koryfeusz Kultury Polskiej oraz nagrody FRYDERYK. To tylko skromny wybór, bo lista nagród i wyróżnień Bałdycha jest bardzo, bardzo długa. 

Poza nagrodami jest mocno ceniony przez krytyków i znawców. By nie być gołosłownym, takie m.in. można znaleźć opinie o Adamie:

"Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego." - Ulrich Olshausen - Frankfurter Allgemeine Zeitung / Niemcy

"Bałdych nadaje swoim skrzypcom głos i emocjonalną siłę, której nie miały od dekad, wprowadzając świeży oddech we współczesną wiolinistykę” - Allaboutjazz.com (USA)

Swoją muzykę prezentował w na najważniejszych festiwalach jazzowych występując w prestiżowych salach koncertowych m.in. w Polsce, Niemczech, Korei Południowej, Chinach, Japonii, USA, Kanadzie, Austrii, Islandii, Portugalii, Azerbejdżanie, Holandii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoszech, Hiszpanii, Indonezii i wielu innych krajach.

Teraz pojawi się w Jastrzębiu Zdroju podczas festiwalu JAZZtrzębie 2020. Szykuje się bardzo mocna gratka dla wszystkich fanów jazzu. Szczególnie, że Bałdych ostatnio coraz częściej koncertuje poza granicami kraju i coraz rzadziej można go usłyszeć w Polsce. Warto więc przybyć do Jastrzębia Zdroju. 

Organizator JAZZtrzębie Festiwal 2020: Śląski Jazz Club 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Jastrzębie Zdrój.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij