Agnieszka Skowronek
25.09.2020, 21:10

Jakub Paulski Trio feat. Emil Miszk

Nowa Nadzieja, jedna z kategorii w rankingu Jazz Top 2019 czytelników magazynu Jazz Forum znakomicie wpisuje się w oczekiwania głodnych widowiska muzyków i spragnionej uwalniającego dźwięku publiczności.

Jakub Paulski Trio feat. Emil Miszk

miejsce:
JAZZ TV // YOU TUBE
Kanał YouTube Śląskiego Jazz Clubu
prowadź do celu

Dlatego w hybrydowym secie Jazzie w Ruinach nie mogło zabraknąć twórców wyróżnionych w edycji 2019.

Jazz Top 2019 Jazz Forum
Kategoria Nowa Nadzieja/Zespół, miejsce 4. – Jakub Paulski Trio
Kategoria Nowa Nadzieja/ Muzyk, miejsce 5. – Jakub Pałuski

Rok 2019 był dla muzyków czasem szczególnym. Jurorzy Jazz Juniors 2019 - najstarszego i najbardziej prestiżowego festiwalu w Polsce, wskazali Jakub Paulski Trio jako zwycięzców I miejsca.

Trio zostało docenione przez selekcjonerów wielu znakomitych jazzowych festiwali. Kalendarz zespołu na najbliższe miesiące jest szczelnie zapełniony. W planach koncerty w Kanadzie, we Włoszech i w Chorwacji, a w nieco dalszej perspektywie trasa koncertowa po Chinach. Przed nimi także premiera płyty „Preludium”. Realizacja planów, rzecz jasna, uzależniona jest od sytuacji związanej z Covid-19.

W pandemicznej, hybrydowej odsłonie Jazzu w Ruinach 2020 pojawią się w przed – premierowym secie płyty, z utworami wcześniej niepublikowanymi i nowymi aranżacjami oraz z gościem specjalnym - Emilem Miszkiem.

Lider Trio Jakub Paulski, to warszawski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Tworząc zespół zaprosił do współpracy znanego z kreatywnego podejścia do muzyki, kontrabasistę Franciszek Pospieszalski oraz Peter Somosa – węgierskiego perkusistę, testującego brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną.

Jakub Paulski - guitars, compositions
Franciszek Pospieszalski - bas
Peter Somos - drums, riq

Gość, trębacz, Emil Miszk to wschodząca i coraz jaśniejsza gwiazda europejskiej sceny jazzowej. Grał między innymi z Leszkiem Kułakowskim, Sławkiem Jaskułkem, Marcinem Maseckim, Tymonem Tymańskim i z grupą Mitch & Mitch. W 2019 roku otrzymał Fryderyka za debiutancki album Don’t Hesitate!

Rejestracja audiowizualna: 17-20 sierpnia, Hala Modeli GZUT, Gliwice

 PREMIERA:
25 września 2020, godz. 21:10


Gdzie oglądać:

dostępna w Twojej telewizji kablowej lub przez WP Pilot na urządzeniach mobilnych,

Kanał SJC - subksrybuj kanał już teraz.

Organizator i pomysłodawca

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Partnerzy

Tagi: #jwr
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij